- Advertisement -

TAG

Vasilika Hysi

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Rrjetet sociale japin arsyen pse Rama thërret pleq në lista…

Kryeministri Edi Rama e largoi Vasilika Hysin nga politika duke thënë se është koha e të rinjve. Por në vend të saj, po vijnë...

Vasilika Hysi largohet nga PS, Rama: Ka vendosur t’i hapë rrugë kalamajve

Vasilika Hysi është tërhequr nga kandidimi i saj për deputete duke vendosur që pas 12 viteve të largohet nga angazhimet e saj nga Partia...

Rama drejt ndalimit të koalicioneve, Ligjet miratojnë në parim Paketën me Ndryshimet Kushtetuese

Miratohet me 16 vota pro paketa me ndryshime kushtetuese, ku pas diskutimeve u miratuan kërkesat e bëra nga opozita për: hapje të listave, pragun...

Kuvendi fshin kritikat për abuzimin e 15 vjeçares në mbledhjen e komisionit (Film)

Kuvendi i Shqipërisë organizoi një ditë më parë mbledhjen e Aleancës së Grave deptuete ku në qendër të diskutimeve ishte abuzimi seksual nga roja...

Kush janë 5 deputetët që Rama iu beson shkarkimin e Metës

Janë zbardhur emrat e 5 deputetëve që do të jenë pjesë e Komisionit Hetimor që do të ngrihet në Kuvend për shkarkimin e presidentit...

Skandal rilindas, përdorimi kriminal i fëmijëve

Nga Dritan Kaba  (Kush mundet t’ia tregojë Vasilika Hysit, Arta Markut, anëtarëve gra të grupit parlamentar “Mos e rruaj k*rin” OSBE, ODHIR dhe kujtdo institucioni...

Akuzat e PD për Xhafën, socialistët: Po sulmohet reforma në drejtësi

Partia Demokratike bëri publike sot një audio ku pretendohet se vëllai i ministrit Xhafaj ndihmon një trafikant që ka qenë bashkëpunëtori i tij para se...

Vasilika Hysi: Nga kolegët kriminelë s’kemi turp, nga LGBTI tmerrohemi

“Mes nesh ka patur kolegë të lidhur me krimin dhe ne i kemi pranuar dhe nuk na ka ardhur turp. Ndërsa kur vjen fjala...

Latest news

Prag takimit Vuçiç-Kurti, Petkoviç: Kosova po krijon atmosferë jashtëzakonisht të vështirë

Një ditë para takimit Kurti-Vuçiç, shefi i zyrës për Kosovën në Beograd, Petar Petkoviç ka deklaruar se është Prishtina ajo që po krijon një...

Humbi garën për kryetar të PD-së, Kadilli: Unë nuk iki, nuk do të krijoj parti të re

Fatbardh Kadilli këtë të hënë ka zhvilluar një konferencë për mediat, pas rezultatit të zgjedhjeve të brendshme për kryetar të PD-së. Gjatë fjalës së tij...

SPAK kërkon sekuestrimin e 32 pasurive të sipërmarrësit Ylli Ndroqi

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme sekuestrimin e 32 pasurive të biznesmenit dhe sipërmarrësit Ylli...

Dhunuan për vdekje të riun dhe e hodhën në rezervuar, identifikohen autorët e krimit makabër në Korçë

Policia e Korçës ka identifikuar autorin e vrasjes makabre të 25-vjeçarit Fridman Xhaferraj, i cili dyshohet se është dhunuar për vdekje dhe më pas...

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...
- Advertisement -