KATEGORI

Rrokull

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...

Berisha nga Vlora: Nuk ndërmora dialogun me demokratët për largimin e Bashës që në 2017

Ish-kryeministri Sali Berisha pranon se ka përgjegjësi individuale që nuk ndërmori nismën që në 2017 për të larguar Bashën nga kryetar të PD. Ai...

LAJM I FUNDIT/ Xhaçka jep lajmin: 259 afganë mbërrijnë në aeroportin e Rinasit, tani kanë strehë të sigurt

Ministrja Olta Xhaçka 259 fëmijë, gra e burra të larguar nga Mazari Al Sharif, kanë mbërritur pak më parë në aeroportin e Rinasit.  Falë koordinimit me...

Eksperti i ekonomisë: Shteti i fortë i Edi Ramës është “kap ça të kapësh”, 75% e popullsisë është e varfër

Eksperti i ekonomisë, Enriko Ceku ka qenë i ftuar në studion e Fax News për të folur lidhur me programin qeverisës të prezatuar nga...

Demokratët në Vlorë presin me ovacione Berishën: O Sali, o hero, gjithë Shqipëria ty të do

Demokratët e Vlorës e kanë pritur me ovacione ish-kryeministrin Sali Berisha. Nga të pranishmit dëgjoheshin thirrjet: O Sali, o hero, gjithë Shqipëria ty të do! Kujtojmë...

Situata në veri të Kosovës, reagon Basha: Shqipëria të mos heshtë, nuk mund të tolerohen tanket

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me situatën e tensionuar në veri të...

Berisha zbret sot në Vlorë, kush janë demokratët që e presin

“Foltorja” e ish kryeministrit Sali Berisha do të mbahet në Pallatin e Kulturës në Vlorë, ku para kësaj ndërtese disa minuta para takimit janë...

Lajmet e fundit

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...