AUTHOR NAME

admin

371 POSTIME
0 Komente

Dëshmi që Zerva ishte bashkëpunëtor i fshehtë i gjermanëve (film)

Nga Arben Llalla Në një intervistë të dhënë në Bon të Gjermanisë më 1981 (Karl-Heinz Rothfuchs), i cili ka qenë kreu i GFP621, (Geheime Feld...

Të shkarkohet Ardi Veliu! Drejtori i policisë mashtroi. Përdori pamjet e një filmi për të justifikuar dhunën ndaj adoleshentit! (pamjet)

Është e turpshme se si një drejtor policie kthehet në drejtor i Policisë së Moralit. Për të justifikuar dhunën shtazarake ndaj një fëmije 15...

Opozita false, zbulohen 10 deputetët “kampionë” të besnikërisë ndaj Edi Ramës (film)

Nga Esiona Konomi Kur Partia Demokratike dhe LSI-ja dogjën mandatet, në Kuvend ngelën bosh 58 ulëse opozitare. Me kalimin e javëve, 40 kandidatë të këtyre...

… ngado… gra…

Nga Fjolla Spanca ngado: Gra që e ngjyejnë Qiellin me zemër! Gra që naltohen tuj dhuru ... Gra që s’ndalen tuj luftu ... Gra që falin!...

Fermerët e Myzeqesë paralajmërojnë tubim të mërkurën: Ja 5 kushtet që kërkojmë të na plotësohen nga qeveria

Fermerët e Myzeqesë njoftojnë se ditën e mërkurë do të mbajnë një tubim paqësor nga Rrotondo e Savrës deri tek Rrotondo e Plasmasit në Lushnjë. Në...

Zoran Zaev nuk e ka dhënë ende dorëheqjen

Lajmi i përhapur nga agjencia italiane e lajmeve, ANSA për dorëheqjen e Zoran Zaev nuk rezulton të jetë i vërtetë. Ndoshta Zoran Zaev ka qenë...

Ç’është Atdheu? Ne jemi; një tufë delesh e gomerësh, batakçinjsh e të …

Atdheu pa tabu (Një poemë politikisht jo korrekte) Nga Artan Gjyzel Hasani Sa herë kujtoj Atdheun më vinë ndërmënd varrmihësit;   Në varrimin e tim eti dikush solemnisht përmëndi ATDHEUN e...

Ema Andrea i kujton Neritan Liçajt: Kllouni para se të ikë nga skena thotë: “… më falni për shqetësimin!”

I dashur koleg, Neritan Liçaj Nuk e di a është apo do bëhet i vërtëtë lajmi për largimin tënd nga vendi i punës, dhe as...

Shqipëri – Islandë 4 me 2/ Gola dhe shumë fat (film)

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja pas fitores me Islandën ka qenë i kënaqur me fitoren, por nuk harron të thotë se nuk është arritur...

11 shtatori që ndryshoi botën

Nga dom Gjergj Meta Pas 11 shtatorit 2001 bota nuk është më e njëjtë. Jeta e shumë popujve dhe njerëzve ka ndryshuar krejtësisht. Ishte mbarimi...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...