AUTHOR NAME

admin

377 POSTIME
0 Komente

… ngado… gra…

Nga Fjolla Spanca ngado: Gra që e ngjyejnë Qiellin me zemër! Gra që naltohen tuj dhuru ... Gra që s’ndalen tuj luftu ... Gra që falin!...

Fermerët e Myzeqesë paralajmërojnë tubim të mërkurën: Ja 5 kushtet që kërkojmë të na plotësohen nga qeveria

Fermerët e Myzeqesë njoftojnë se ditën e mërkurë do të mbajnë një tubim paqësor nga Rrotondo e Savrës deri tek Rrotondo e Plasmasit në Lushnjë. Në...

Zoran Zaev nuk e ka dhënë ende dorëheqjen

Lajmi i përhapur nga agjencia italiane e lajmeve, ANSA për dorëheqjen e Zoran Zaev nuk rezulton të jetë i vërtetë. Ndoshta Zoran Zaev ka qenë...

Ç’është Atdheu? Ne jemi; një tufë delesh e gomerësh, batakçinjsh e të …

Atdheu pa tabu (Një poemë politikisht jo korrekte) Nga Artan Gjyzel Hasani Sa herë kujtoj Atdheun më vinë ndërmënd varrmihësit;   Në varrimin e tim eti dikush solemnisht përmëndi ATDHEUN e...

Ema Andrea i kujton Neritan Liçajt: Kllouni para se të ikë nga skena thotë: “… më falni për shqetësimin!”

I dashur koleg, Neritan Liçaj Nuk e di a është apo do bëhet i vërtëtë lajmi për largimin tënd nga vendi i punës, dhe as...

Shqipëri – Islandë 4 me 2/ Gola dhe shumë fat (film)

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja pas fitores me Islandën ka qenë i kënaqur me fitoren, por nuk harron të thotë se nuk është arritur...

11 shtatori që ndryshoi botën

Nga dom Gjergj Meta Pas 11 shtatorit 2001 bota nuk është më e njëjtë. Jeta e shumë popujve dhe njerëzve ka ndryshuar krejtësisht. Ishte mbarimi...

Kronika e një (mos)marrëveshje të paracaktuar!

Emrat e politikanëve që me çdo kusht favorizohen vetëm në prag të zgjedhjeve, kurse gjatë gjithë kohës ata injorohen nga partia amë, është edhe...

Çka ndodh, kur Pacolli të mos zgjidhet kryeministër?

Nga Veton Surroi Deri më sot nuk është dëshmuar masa kritike për ndryshim e as për të vazhduar kështu. Po thellohet hapësira për degradim të shpresës. 1. Ajo...

Artur Zheji: “Sëmurë? Asgjë për t’u shqetësuar! Po notoj në …”

Në disa portale kanë qarkulluar shumë pandehma për zhvillimet më të fundit në mediat shqiptare, ku si zakonisht, të vërtetat dhe të pavërtetat, ngatërrohen...

Latest news

Hoti: Në mars pritet të arrijnë 33 mijë doza të vaksinës

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti tha se gjatë muajit mars pritet të arrijë kontingjenti i parë prej 33 mijë dozave të vaksinave...

Policia shton kontrollet në lokale për festat e 7-8 Marsit, 792 qytetarë të gjobitur

Kontrolle të shtuara për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese anticovid, në kuadër të ditëve festive 7 dhe 8 Mars, me qëllim parandalimin e...

I riu nga Roskoveci vret babain duke e goditur me shkop në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Fier ku një 52 vjeçar ka humbur jetën pas një goditje në...

Basha nderon epopenë e UÇK: Jasharët i treguan botës se atdhedashuria është e pamposhtshme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nderuar epopenë e Ushtrisë Çlirtimtare të Kosovës. Në një shënim në Facebook, Basha shkruan se familja Jashari i...

Rama e konfirmon: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet nga kompania e Behgjet Pacollit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kompania fituese që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës është kompania e Behgjet Pacollit. Rama u shpreh se me shpalljen...