- Advertisement -

AUTHOR NAME

admin

371 POSTIME
0 Komente

Tirana brenda

Nga Bardhyl Londo Të dielën nuk do të votoj, sepse nuk dua të bëhem pjesë e një farse që do të na bëjë edhe një...

Presidenca e Kongresit të Strasburgut: Nuk marim pjesë në vëzhgimin e zgjedhjeve të 30 qershorit

Kongresi i Autoriteteve Lokale dhe Rajonale ka vendosur të mos zbatojë vëzhgimin e saj zgjedhor në zgjedhjet vendore në Shqipëri. Kështu shkruhet në deklaratën e...

Shqipëria ka rrugë të tjera, jo vetëm qorre

Nga Veton Surroi 1. Tri gjëra nuk do të ndodhin në Shqipëri. Nuk do të ketë zgjedhje lokale, të lira dhe demokratike, më 30 qershor. Nuk do të shkarkohet...

Edi Rama letër publike Lulzim Bashës

Letër Publike Lulzim Bashës Zoti Kryetar, Ju drejtohem me këtë letër publike, në përpjekjen për t’i thirrur arsyes Suaj dhe për t’iu kthyer të vetmes rrugë...

off-guardian: Kryeministri shqiptar sillet si monark, po e çon vendin drejt luftës civile

Nga dr. Ana L. Scheer Dhjetëra mijëra protestues kundër qeverisë janë ndeshur së fundmi me Policinë e Shtetit në Tiranë. Tubimi rezultoi me dhjetëra protestues...

Çfarë po i bëjmë vetes? Shikoni fundin e detit plot me plehra (film)

Ky është fundi i Detit Mesdhe. Televizioni France 2 ka realizuar një dokumentar, në të cilin kamerat e një nëndetëse kanë filmuar fundin e Detit...

Dështon FMN, BB dhe Qeveria (kjo e fundit me dashje)

Nga Dritan Shano Shqetësimi kryesor i FMN, sot në Maj 2019 është paaftësia e Qeverisë Rama për të reduktuar dhe eliminuar detyrimet e prapambetura ndaj...

Për Zarifen nga Tropoja

Nga Ermal Mulosmani Kjo bukuroshe që humbi sot jetën në krye të detyrës është tropojania 32 vjeçare, Zarife Hasanaj. Ajo shkoi në Letoni, atje ku...

Edi Rama, kryeministri që ngatërron emrin e ushtarakes së ndjerë!

Nga Dritan Kaba Sot, Edi Rama e nisi ditën me një urim për muajin e shenjtë të Ramazanit, por në tekstin e tij kishte një...

Më 6 maj nis Muaji i Ramazanit/ Bujar Spahiu uron të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë

Bujar Spahiu, Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar ka uruar sot besimtarët myslimanë shqiptarë për Muajin e Bekuar të Ramazanit i cili nis nesër, më...

Latest news

Shtyhet takimi i Këshillit Europian, karantinohet presidenti Charles Michel

Është shtyrë takimi i Këshillit Europian pasi presidenti i Këshillit Europian, Charls Michel është karantinuar. Michel është karantinuar pasi roja e tij e sigurisë ka...

3 viktima nga Covid-19 në vend, numri i rasteve të reja vijon të jetë i lartë në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit 3 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus në vend, si dhe janë regjistruar 131 raste...

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Një shekull gruaja e legjendës Selman Stërmasi

Zonja Nezihat Stërmasi është gruaja e legjendës së futbollit shqiptar dhe të Tiranës, Selman Stërmasi. Ajo kishte sot ditëlindjen dhe mbushi plot një shekull,...

Trafik klandestinësh nga Lindja e Mesme, arrestohet siriani në Pogradec

Një shtetas sirian është arrestuar sot në Pogradec, pasi dyshohet se organizonte tarfikun e paligjshëm të klandestinëve që vinin nga Lindja e Mesme. Burime nga...
- Advertisement -