KATEGORI

Rrokull botës

Zvicra, masa të reja për hyrjen në vend, MEPJ: Nga 4 dhjetori test PCR për të gjithë, përfshirë të vaksinuarit

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Zvicra ka vendosur masa të reja, sa i përket hyrjes në vend. Duke filluar nga data...

Mbi 75 milionë të infektuar në Europë

Numri i rasteve ka shënuar rritje në shumicën e vendeve të botës, por veçanërisht në Afrikë, ku është identifikuar varianti Omicron. Europa ka shënuar...

Qeveria çeke synon të bëjë vaksinimin e detyrueshëm për moshat mbi 60

Qeveria në largim e Çekisë po planifikon të urdhërojë vaksinimin e personave mbi moshën 60 vjeçare si dhe të bëjë vaksinimin e detyrueshëm për...

Komisioneri Johannes Hahn akuzohet për korrupsion

Gazeta franceze “Liberation” ka ngritur akuza të rënda ndaj Komisionerit austriak të BE-së, Johannes Hahn. Thuhet se Hahn i ka lejuar lobistët ta ftojnë...

Gjermania izolon të pavaksinuarit, shkak rritja e infektimeve

Kancelarja Angela Merkel dhe pasardhësi i saj Olaf Scholz ranë dakord se personat e pavaksinuar nuk do të lejohen të marrin shërbime në shumë...

72 qytetarë humbin betejën me COVID në Itali në 24 orë

COVID-19 në Itali, 16.806 të infektuar dhe 72 viktima gjatë 24 orëve të fundit 72 qytetarë e kanë humbur betejën me COVID në 24 orët...

Angela Merkel largohet nga posti i Kancelares, çfarë do të bëjë në të ardhmen

Angela Merkelit i pëlqen të gatuajë supë me patate dhe kek me kumbulla. Gjellë tipike gjermane për stinën e vjeshtës, që ajo ndoshta nuk...

Shkak mbingarkesa/ Përmbytet anija me studentë, 20 të vdekur, shpëtohen 15 të tjerë

Një tjetër tragjedi e rëndë ka ndodhur në brigjet e Nigerisë veriperëndimore, ku mësohet se 20 persona kanë vdekur dhe 15 të tjerë janë...

Akuza të forta nga Patrice Evra: “Topi i Artë”, korrupsion masiv në futboll

Patrice Evra nuk ngurron ta thotë mendimin e tij hapur, pa asnjë kompleks. Këtë linjë ruan edhe në qëndrimin e radhës, kësaj here mbi...

Varianti i ri “Omicron”, presidentja e KE: Vaksinimi të bëhet i detyrueshëm në vendet e BE-së

Bashkimi Evropian duhet të marrë në konsideratë vaksinimin e detyrueshëm në përgjigje të përhapjes së variantit “shumë ngjitës” Omicron” në të gjithë Evropën. Kështu...

Lajmet e fundit

Përplasen dy automjete në Krujë, 26 vjeçari transportohet në spitalin e Traumës

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Krujë. Drejtuesi i automjetit E.K., ka përplasur automjetin me drejtues 26-vjeçarin L.K. 26-vjeçari është transportuar në spitalin...

Shpërndante drogë në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet 21-vjeçari. Sekuestrohet kanabis dhe kokainë, ja sa i shiste dozat

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve duke arrestuar një 21-vjeçar që shpërndante lëndë narkotike në...

Vijon situata problematike nga reshjet e dëborës në Skrapar, 4 fshatra pa drita prej më shumë se 2 ditësh

Vijon të jetë problematike situata nga reshjet e dëborës në Skrapar. Reshjet e pandërprera gjatë gjithë natës kanë shkaktuar probleme me lëvizjen e automjeteve...

U arrestua për vrasjen e ish deputetit, babai i Marjan Kolës: Të lirohet, nuk ka prova

Këtë të shtunë kanë reaguar familjarët e Marjan Kolës, i cili është arrestuar si bashkëpuntor në vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujkan në Shkodër. Familjarët kërkojnë...

Messi: Ndonjëherë do të doja të kaloja pa u vënë re, me CR7 mbajtëm konkurrencën gjatë

Leo Messi arriti një moment historik të hënën e kaluar që mund të mos e shohim më në historinë e futbollit. Ylli argjentinas mori Topin e Artë...