AUTHOR NAME

27

23 POSTIME
0 Komente

Erdogan, në Shqipëri në 554-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut, Rama: Rastësi!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një shkrimi të gjatë në rrjetet sociale lidhur me vizitën e presidentit turk në Shqipëri, si edhe akuzat...

Berisha nuk ndalet, bën sërish thirrje për trazira: Do kemi protesta më të mëdha se 8 janari

Ish-kryeministri Sali Berisha duket se nuk është mjaftuar me protestën e 8 janarit dhe ka bërë sot thirrje për protesta të tjera. Duke folur...

Braho: Berisha duhet të arrestohet, përndryshe do ketë viktima

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Spartak Braho, pas paralajmërimit se deputeti Enkelejd Alibeaj mund të vritej në protestën e 8 janarit, ka bërë një tjetër...

Mori pjesë në vrasjen e “Dodës”, gjykata lë në burg Florind Shabanin

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të pranojë kërkesën e prokurorisë duke lënë në arrest me burg Florind  Shabanin, i akuzuar për veprën penale të...

Berisha sulmoi gazetarin për “21 janarin”, Balla: Ka 31 vite që përdor gjuhë terrori

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas sulmit verbal që ish-kryeministri Sali Berisha i bëri gazetari kosovar Imer Mushkolaj...

Masakër në Korçë, helmime masive të qenve në rrugë

Keqtrajtimi dhe vrasja e kafshëve vijon të jetë një ndër problematikat që haset më shpesh në vendin tonë. Një masakër po ndodh aktualisht në...

Skandal/ Tregtonte kos me ngarkesë mikrobike, bllokohet kompania “Gjirofarm”

Pas denoncimeve nga qytetarët për cilësinë e produktit, Autoritei Kombëtar i Ushqimit në Gjirokastër ka bllokuar ditën e sotme kompaninë  “Gjirofarm”.  Vetë kreu i...

Prova javore, ky është personi që luajti rolin e ariut dhe “tmerroi” banorët e BBVIP

Një “ari” është futur brenda shtëpisë së Big Brother Vip, por që banorët nuk duhet t’i reagojnë në asnjë moment, pasi prova mund të...

Beniada i nxjerr të pasmet “ariut” në BBV (Foto)

Në shtëpinë e Big Brother Vip, këtë javë është futur një ari, i cili provokon banorët që nuk duhet të reagojnë. Shumë nga banorët e...

Komenti racist i gazetarit grek/ Komuniteti shqiptar i Selanikut letër proteste televizionit grek “Mega”

Komuniteti shqiptar i Selanikut i është drejtuar përmes një letre proteste, televizionit grek "Mega", Këshillit Kombëtar të Radiotelevizionit të Greqisë dhe  Unionit të Gazetarëve...

Latest news

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Kupa e Italisë/ Juventus në avantazh, Cuadrado ekzekuton saktë goditjen e dënimit

Dy gola në dy minuta për Juventus-in, por vetë m njëri ka qenë i vlefshëm. Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 25-të kundër...