KATEGORI

Kalitje

UEFA në Tiranë, Duka: Ndërprerja e ndeshjes, ngjarje e turpshme, mund të paralizohemi

Federata Shqiptare e Futbollit ka mirëpritur ditët e fundit në Shqipëri programin “Certificate in Football Managment” (UEFA CFM) në bashkëpunim me UEFA Academy dhe...

I përfundon kontrata, Reja shpreh dëshirën, a duhet FSHF t’i ofrojë rinovimin?

Edy Reja është një personazh i veçantë, një trajner ekspert, por aventura e tij në krye të Shqipërisë ka pasur ulje ngritjet e veta,...

Shqiperi-Poloni/ Reagon FSHF: Nuk kemi tifozë agresivë, u provokuam!

Deklarata e FSHF: Të martën patëm mundësi të shijonim një ndeshje, e cila nuk pati rezultatin që të gjithë do dëshironim të kishim. Të gjithë...

Shqipëri-Poloni/ Momenti kur portieri i Juventusit pi ujë nga shishja që gjuajtën tifozët (film)

Shqipëri-Poloni është mbyllur me një gjest të shëmtuar nga ana e tifozëve vendas dhe me shumë tension. Sfida e vlefshme për fazën kualifikuese për Katar...

Incidentet në Shqipëri-Poloni, reagon FIFA: Zero tolerime ndaj rasteve të tilla

Kombatarja Shqiptare mesa duket nuk do i shpëtojë ndonjë dënimi të mundshëm të FIFA-as për sjelljen e gabuar të tifozëve në ndeshjen me Poloninë. Në...

Jo vetëm tifozët shqiptarë, momenti kur polakët godasin “kuqezinjtë” me shishe uji (film)

Shqipëria nuk ia doli të fitonte ndeshjen e mbrëmshme ndaj Polonisë në stadiumin “Air Albania” të tejmbushur në kuadër të kaulifikueseve të Botërorit, Katar...

Shqipëria rrezikon pas incidenteve, pritet dënimi i FIFA-s: Gjobë e majme, 2 deri në 4 ndeshje pa tifozë

Pas incidenteve në ndeshjen me Poloninë, Shqipëria do të përballet me masa të ashpra disiplinore nga FIFA. Kjo është e pashmangshme, sepse si vend përsëritës...

Dorëzohet Kombëtarja/ Kuqezinjtë mposhten 0-1 nga Polonia (film)

Dorëzohet Kombëtarja. Kuqezinjtë mposhten 0-1 në Air Albania nga Polonia. Swiderskin ishte ai që na ndëshkoi në 15 minutat e fundit. Por pas golit ndeshja u...

Tifozët shqiptarë humbasin toruan/ Qëllojnë me shishe ndaj futbollistëve polakë

Polonia ka ndëshkuar Shqipërinë në minutën e 76’. Pas një harkimi nga krahu i djathtë, Sviderski godet me të djathtën dhe mposht Berishën duke...

Përballja me Poloninë, publikohet formacioni zyrtar i Kombëtares Shqiptare

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit luan sot një ndeshje shumë të rëndësishme përballë Polonisë, të vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2022. Një fitore ndaj polakëve...

Lajmet e fundit

8 nxenës pozitiv me Covid, mbyllet plotësisht klasa e 5-të e shkollës në Gjirokastër

Inspektorati Shteteror Shendetesor ne Gjirokaster ka mbyllur klasën e pestë në shkollen 9-vjecare "Avni Rustemi" në Bashkine e Libohoves. Shkak është bërë infektimi e...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga BUJAR LESKAJ Komisioni Europian pub likoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...

Disa zona në Tiranë pa drita/ OSHEE njofton: Dy ditët e ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë

OSHEE ka njoftuar qytetarët se nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve për mirëmbjatjen e kabinave. Sipas njoftimit...

A ka njerëz rezistentë ndaj Covid-19? Ja çfarë kanë zbuluar studiuesit

Studiuesit po kërkojnë në të gjithë botën për njerëz që mund të jenë rezistentë ndaj virusit SARS-CoV-2, i cili shkakton Covid-19. Në gjenet e disa...

Shqipëria regjistron 566 raste të reja me Covid dhe 6 humbje jete

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3677 testime, 566 qytetarë të infektuar, 6 humbje jete dhe 513 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...