KATEGORI

Kalitje

Cikalleshi: “Më vjen keq për tifozët, por ishte e vështirë ta përballonim”

Sokol Cikalleshi ishte i vetmi lojtar i Shqipërisë që rrezikoi disi Anglinë me gjuajtjet e tij. Sulmuesi i Konyasporit në Turqi, analizoi humbjen me...

Xavi prezantohet te Barcelona: Këtu nuk mund të barazosh apo humbasësh, por vetëm të fitosh

Xavi Hernandez u rikthye në shtëpi dhe u prezantua zyrtarisht si trajneri i ri i Barcelonës. “ADN-ja ime nuk ka ndryshuar. Ideja është të...

I keqardhur për humbjet ndaj Polonisë, Reja: “Do t’i provojmë shanset deri në fund”

Në prag të dy ndeshjeve të fundit kualifikuese të Botërorit “Katar 2022”, ndaj Anglisë më 12 nëntor në stadiumin “Wembley” dhe kundër Andorrës më...

Flamuri shqiptar ngrihet lart në Beograd, tifozët fishkëllejnë Alban Beqirin

Flamuri shqiptar është ngritur lart mbrëmjen e sotme në Beograd, në arenën ku po mbahet Botërori i boksit amator. Shfaqjen e flamurit shqiptar e ka...

Reja shpall listën e lojtarëve të grumbulluar për sfidën me Anglinë

Edy Reja, trajneri i Kombëtares shqiptare ka bërë publike ditën e sotme listën me 24 lojtarët e grumbulluar për dy ndeshjet e fundit kualifikuese...

Alban Beqiri hyn në histori, Shqipëria siguron medalje në botërorin e boksit në Beograd

Boksieri nga Shqipëria, Alban Beqiri, ka bërë histori duke siguruar medalje në Botërorin e boksit që po mbahet në Beograd. Beqiri, edhe kësaj radhe, si...

Sa na kushton “i madhërishmi” Tao? “Taulant Balla, Elbasani ty të do!”, FIFA gjobit Shqipërinë për dronin në “Elbasan Arena”

FIFA ka gjobitur Shqipërinë me 37.500  franga për dronin e ngritur në “Elbasan Arena” gjatë ndeshjes mes Shqipërisë dhe Hungarisë në kuadër të Botërorit,...

“Dëshiroj të kthehem tek Barcelona”, Messi zbulon planin e tij: Dua të bëhem…

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Lionel Messi, ka pohuar se është i hapur ndaj idesë për t’u rikthyer në Barcelonë si sekretar teknik, pasi të...

Alban Beqiri, mrekullia e boksit shqiptar kalon në çerekfinalen e Botërorit

Mrekullia e boksit shqiptar në Kampionatin Botëror të të rriturve në Beograd vazhdon. Dhe ka vetëm një emër, që është Alban Beqiri, i cili...

Zbulohet aksidentalisht fituesi i Topit të Artë një muaj para ceremonisë madhështore (foto)

Topi i artë ka prodhuar gjithmonë debat mbi fituesin e  mundshëm. Një foto e dalë sot ka bërë namim në rrjetet sociale pasi zbulon...

Lajmet e fundit

Shpërndante drogë në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet 21-vjeçari. Sekuestrohet kanabis dhe kokainë, ja sa i shiste dozat

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve duke arrestuar një 21-vjeçar që shpërndante lëndë narkotike në...

Vijon situata problematike nga reshjet e dëborës në Skrapar, 4 fshatra pa drita prej më shumë se 2 ditësh

Vijon të jetë problematike situata nga reshjet e dëborës në Skrapar. Reshjet e pandërprera gjatë gjithë natës kanë shkaktuar probleme me lëvizjen e automjeteve...

U arrestua për vrasjen e ish deputetit, babai i Marjan Kolës: Të lirohet, nuk ka prova

Këtë të shtunë kanë reaguar familjarët e Marjan Kolës, i cili është arrestuar si bashkëpuntor në vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujkan në Shkodër. Familjarët kërkojnë...

Messi: Ndonjëherë do të doja të kaloja pa u vënë re, me CR7 mbajtëm konkurrencën gjatë

Leo Messi arriti një moment historik të hënën e kaluar që mund të mos e shohim më në historinë e futbollit. Ylli argjentinas mori Topin e Artë...

Armë pa leje dhe municion luftarak në banesë, pranga 28 vjeçarit në Durrës

Një 28 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje. Arrestimi i të riut Silvestër Grillos është bërë...