KATEGORI

Kalitje

Italia e Mancini-t perfekte, likuidon Turqinë në duelin hapës të EURO 2020 (film)

Italia e Roberto Mancini-t është ndryshe, fiton me lojë dhe me gola. “Axurrët” e nisën me një triumf 3-0 ndaj Turqisë në “Olimpico” të...

Edy Reja-n e kanë marrë m’sysh? Tre rrëzime në pak ditë (film)

Edy Reja, trajneri i Kombëtares është i përndjekur nga fati i keq. E nisi më 8 qershor, kur shkonte në një konferencë për shtyp...

Supergoli i Cikalleshit nuk mjafton, Shqipëria mposhtet nga Çekia (film)

Shqipëria është mposhtur nga Çekia me rezultatin 3-1 dhe ato që mund të mbahen mend janë goli fantastik i Sokol Cikalleshit dhe rrëzimi i...

Miqësorja Çeki-Shqipëri DIREKT, Cikalleshi realizon gol të çmendur

Shqipëria po luan sot përballë Republikës Çeke, prej orës 20:15. Trajneri Reja ka bërë zgjedhjet e tij dhe ka disa ndryshime, veç modulit të...

Floyd Mayweather fiton me pikë me Logan Paul (film)

Boksieri i mirënjohur Floyd Mayweather e ka mundur me pikë Logan Paul, youtuber shumë i famshëm. Pas tetë raundeve ndeshja e shumëpritur është ndarë me...

Mbushja plot e stadiumit/ Vetëm në këtë ndeshje të “Euro 2020” do të lejohet që prania e tifozëve të jetë 100% e plotë

Tashmë është dhënë lajmi që ndeshjet e Euro 2020 do të zhvillohen me tifozë të pranishëm, më saktë 20-25% të kapacitetit të stadiumeve. Por...

Bëri rikthimin e bujshëm te Juventusi, fillojnë menjëherë telashet për Alegrin, akuzohet se ka pastruar para

Zyrat Kundër Pastrimit të Parave të Bankës së Italisë po përqendrojnë hetimet e tyre tek Massimiliano Allegri, trajneri i Juventusit. Sipas gazetës La Verità, e...

Shqipëria e Rejës kalon klasën në miqësore, barazon me Uellsin

Shqipëria ka barazuar me Uellsin në transfertë. Ndeshja në Kardif u mbyll në barazim 0-0 dhe vendasit kishin bërë disa lëvizje, në krahasim me...

Ja çfarë duhet të dini për Euro 2020, tifozët dhe detyrimet për t’u futur në stadium

Euro 2020 erdhi. Gara më e rëndësishme europiane e kombëtareve të futbollit ishte programuar të zhvillohej verën e vitit të kaluar, që përkonte me...

Kombëtarja sfidon sot Uellsin, si do rreshtohet skuadra e Edy Rejas

Kombëtarja kthehet sot në fushë dhe luan një ndeshje miqësore ndaj Uellsit në Kardif në orën 18:00, me Rejën, që mes mungesash do provojë...

Lajmet e fundit

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...