KATEGORI

Floktore

Agron Llakaj kaloi COVID-19 bashkë me bashkëshorten: Më në fund ia dolëm!

Agron Llakaj ka bërë me dije se ai dhe bashkëshortja e tij, Konstandina, kanë fituar betejën me COVID-19. Ai ka rrëfyer se për 20 ditë ata kanë qenë...

Pas suksesit në “La Casa de Papel”, “Profesori” fiton një rol të ri

Alvaro Morte i “Money Heist” ka fituar një rol të ri në një projekt filmik. Projektuesi kriminal i “Money Heist”, Profesori do të heq mënyrën...

Pandemia e COVID-19 shtyn dasmën e djalit të Victoria dhe David Beckham

  Në mediat e huaja u përfol se djali i Victoria dhe David Beckham, Brooklyn, do t’i japë fund beqarisë në shtator të 2021. Ai...

Ish-deputetja serbe vlerëson Dua Lipën: Çdokush, serb apo shqiptar duhet të jetë krenar për të

Pasi këngëtarja shqipare Dua Lipa ka thyer rekord duke u radhitur si një nga artistet më të dëgjuara të të gjitha kohërave, ka reaguar...

Të vërtetat e Eli Farës: Përse u ndava me burrin… Këngëtarja tregon për herë të parë jetën e saj private (film)

Këngëtarja e njohur Eli Fara ka qenë e ftuar në rubrikën “Tani mund të këndosh” tek “E Diela Shqiptare”. Ajo ka ardhur me një rrëfim...

Pa maskë dhe distancë sociale, Dua Lipa thyen rregullat anti-Covid (foto)

Xhirimet e klipit të ri të këngëtares Dua Lipa janë pezulluar, pasi nuk janë rrespektuar masat e vendosura anti-Covid. Sipas “The Sun”, këngëtarja  është parë...

Dua Lipa shënon sukses me albumin e ri, më i dëgjuari i këtij viti

Dua Lipa, së fundmi ka arritur të triumfojë përballë një sërë artistësh me famë botërore me albumin e fundit që mban titullin “Future Nostalgia”....

Panairi i librit: Një vrasje e paralajmëruar

Nga Mehmet Elezi Miku dhe botuesi im Frano Kulli (“Gjergj Fishta”) më kumtoi “një lajm jo të mirë”.  Panairi i librit s’do të mbahet. Botuesit...

Teatrot e mbyllura, Adriana Tolka: Po shkatërrojnë komunitetin teatror

Mëngjesin e kësaj të premteje në studion e “Abc-së së mëngjesit” u diskutua vendimi i qeverisë për të hapur kinematë, ndërsa teatrot vazhdojnë të...

Pyetësori i supergratë.net: Fjolla Spanca

Fjolla Spanca ka lindur në Mitrovicë ku edhe ka filluar punën që në moshën 12 vjeçe, fillimisht në asamblenë e fëmijëve e më vonë në...

Lajmet e fundit

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...

COVID, Shifra ALARMUESE në Itali, Britani dhe Poloni, rastet ditore kalojnë 20 MIJË, qindra të vdekur

Që kur u regjistrua për herë të parë në fund të vitit të kaluar në Kinë, koronavirusi është përhapur në të gjithë botën duke...

Agron Llakaj kaloi COVID-19 bashkë me bashkëshorten: Më në fund ia dolëm!

Agron Llakaj ka bërë me dije se ai dhe bashkëshortja e tij, Konstandina, kanë fituar betejën me COVID-19. Ai ka rrëfyer se për 20 ditë ata kanë qenë...

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa shpallet i pafajshëm nga Gjykata Speciale në Hagë

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa është shpallur i pafajshëm për të gjitha pikat me të cilat akuzohej. Mustafa u paraqit gjatë ditës së sotme pranë...

Akuzat për zgjedhjen e kandidatëve, BKH reagon pas kallëzimit: Kriteret janë të vështira dhe janë zgjedhur…

7 kandidatë për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë paditur anëtarët e Komisionit të Vlerësimit, mes tyre vetë shefen e BKH-së Aida Hajnaj...