Shkarkoni aplikacionin në celularin tuaj.

Paralajmërimi i frikshëm/ Profesori i gjeologjisë: Shqipëria zonë tërmetesh. Grykësia për të bërë pallate shumëkatëshe do të sjellë katastrofa (film)

Nëse fatkeqësia natyrore gjunjëzoi Gjermaninë, mendoni se çfarë mund të ngjajë në Shqipëri. Nuk ka më pyje apo hapësira të gjelbëra, por palate shumëkatëshe....

Tërmet! Tërmet! Ambasadorja që duam!

Ambasadorja Yuri Kim është ndalur sot në qytetin e Tepelenës, ku nuk është larguar pa bërë foto para bustit të Ali Pashë Tepelenës. Në një...

Djelmosha me tipare engjëllore dhe vasha me pamje hyrish 

Shkruan Fahri Xharra* “Me ndihmën e Zotit, më të Lartit pushtuan çdo strehë që mësynë dhe grabitën e plaçkitën kaq shumë pasuri të frymore e jofrymore,...

Moti Sot/Parashikimi

Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
39 °
Mër
40 °

Kalitja

250 mijë euro për çdo lojtar, kombëtarja italiane e futbollit jep shembullin unik: Mos na i kaloni fare në llogari, jepuani…

Italia po jep shembuj të rëndësishëm brenda dhe jashtë fushe. Pasi fituan Kampionatin Europian ku dhanë shembullin e një grupi të bashkuar, tani edhe jashtë...

Përcaktohen stadiumet e Champions: Ja ku do luhen 5 finalet e ardhshme

UEFA ka njoftuar të premten se finalet e Ligës së Kampionëve për katër vitet e ardhshme do të mbahen në St. Petersburg, Stamboll, Londër...

Vllaznia e çmendur/ Përmbys boshnjakët dhe kualifikohet në “Loro Boriçi” (film)

Partizani, Laçi dhe Vllaznia. Të tre skuadrat e Kategorisë Superiore ia kanë dalë të kalojnë raundin e parë në Conference League. Emocionuese ndeshja në...

Këndonjësit

Vendimi i “Kushtetueses” për Teatrin? Edhe viktima edhe dhunuesit thërritën “fituam”

Osht ça pipthi! Nga media lexova vendimin për vendimin për prishjen e teatrit: për, për, për! Hapa sytë, nga brenda ndjeja një qeshje, pastaj qarje, pastaj...

Këndonjësit

Pjetri frikacak dhe Pali arrogant…

Nga Dom Gjergj Meta E keni parasysh, kur ndonjë në fis apo në fshat bënte ndonjë gjë gjatë komunizmit që na "turpëronte" ose na vinte...

Këndonjësit

Zoti ka faj, se la në të njëjtën tokë dhe Muasenin, dhe Rilindjen… dihet kush doli tepër

Nga Enkel Demi Në romanin "Mos harro të më kujtosh" Liridon Mulaj e ka parashkruar fatin e zi të Muasenit, atij që e thërrasin “jetimi”....

E Freskët taze

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...

“Qëlloi me anti-tank”, zbulohet dosja e bosit të kokainës, si nisi hasmëria mes fiseve në Elbasan

Nga Xhensila Kodra Burimet  zbardhin dosjen e plotë të vendimit që Gjykata e Elbasanit dha në 25 Shkurt 2003 për Agim Çermën i cili u...

Djelmosha me tipare engjëllore dhe vasha me pamje hyrish 

Shkruan Fahri Xharra* “Me ndihmën e Zotit, më të Lartit pushtuan çdo strehë që mësynë dhe grabitën e plaçkitën kaq shumë pasuri të frymore e jofrymore,...

Telegrama
Latest

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...

“Qëlloi me anti-tank”, zbulohet dosja e bosit të kokainës, si nisi hasmëria mes fiseve në Elbasan

Nga Xhensila Kodra Burimet  zbardhin dosjen e plotë të vendimit që Gjykata e Elbasanit dha në 25 Shkurt 2003 për Agim Çermën i cili u...

‘Krimi ka kapur Fierin’, SPAK nis verifikimet në bashki pas denoncimit të Petro Koçit

SPAK ka nisur verifikime për denoncimet publike të deputetit të Partisë Socialiste në Fieri, Petro Koçi, i cili deklaroi pak ditë më parë se...

Hijet e Shqipërisë

Djelmosha me tipare engjëllore dhe vasha me pamje hyrish 

Shkruan Fahri Xharra* “Me ndihmën e Zotit, më të Lartit pushtuan çdo strehë që mësynë dhe grabitën e plaçkitën kaq shumë pasuri të frymore e jofrymore,...

“Botëkuptimi marksist-leninist” i Rexhep Qosjes dhe disa të vërteta

Nga Kastriot Dervishi Kohët e fundit, Rexhep Qosja, në një “studim” të tij, vlerësoi se një prej terroristëve më të mëdhenj që ka parë Shqipëria,...

Zbulimet e reja e ndërrojnë historinë njerëzore dhe atë shqiptare (Të mëdhenj jemi, historia fillon nga ne dhe me ne)

shkruan Fahri Xharra “Mjerisht, kemi edhe sot publicistë, analistë dhe opinionistë shqiptarë,- shkruan Fahri Dahriu- që duke mos u nisur nga kriteret të vërteta shkencore,...

Tregu

Krijohet linjë e re ajrore nga Shqipëria drejt Bullgarisë, kur nisin fluturimet

Nga data 1 gusht do të nisë fluturimet një lirë e re e re ajrore Bullgari-Tiranë. Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka...

Nga “… nuk do të marrë kokërr leku!”, ministrja e Edi Ramës e pranon: Do ia paguajmë 110 milionë euro Becchetti-t

Qeveria shqiptare do të paguajë mbi 263 milionë euro për gjyqe të humbura në arbitrazh, nga të cilat 110 milionë euro i takojnë sipërmarrësit...

Rrokull Shqipërisë

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Veliaj “mbyll sytë” për ndërtimet pa leje të disa bizneseve

Pavarësisht që punimet për zgjerimin e ndërtesës së TEG kanë filluar muaj më parë, vetëm para dy javësh është miratuar leja e ndërtimit. Ndërsa punonjësve...

Aksident me vdekje në Divjakë, motori përplas për vdekje 85-vjeçarin që lëvizte me biçikletë

Divjakë- Një 85-vjeçar ka gjetur vdekjen pasi është përplasur nga një motor. Ngjarja e rëndë ka ndodhur sot rreth orës 18:15, në aksin rrugor...

Përndiqte dhe dhunonte një 23-vjeçare, rrahu dhe babain e saj, arrestohet një 29 vjeçar në Shkodër

Një ngjarje  e pazakontë ka ndodhur në Velipojë ku një i ri 29 vjeçar ka dhunuar fizikisht dhe ka tentuar që të marrë me...

Policia rrugore kontrolle intensive, 9 shoferë në pranga, 40 patenta të hequra

Në kuadër të ruajtjes së sigurisë në rrugë policia ka vënë në pranga 9 shoferë dhe ka hequr 40 leje drejtimi. Policia bën me dije...

Floktore

Ja si u arrestua Fjolla Morina në Prishtinë (film)

Mediat në Kosovë kanë publikuar pamjet e arrestimit të këngëtares Fjolla Morina në Prishtinë para dyqanit të saj të fustaneve. Në pamjet e publikuara...

Fjolla Morina arrestohet në Prishtinë

Ka përfunduar në prangat e Policisë së Kosovës mëngjesin e së hënës këngëtarja e njohur shqiptare Fjolla Morina. Telegrafi mëson nga burime të sigurta...

Foto e Vaçe Zelës shkon në Strasburg, autori: Dëmshpërblim dhe ndjesë publike

Nuri Çumani është fotoreporteri historik i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve, ku emrat të mëdhenj të skenës shqiptare janë fotografuar prej tij. Gjatë intervistës...

Llogje Kavaje

Burri që i bën gratë të qajnë/ Ish-ministrja: “Rama më ka bërë dy herë të qaj. Ky ishte qëllimi i tij”

Milena Harito, ish-ministre e Inovacionit dhe Administratës Publike ka zbuluar si ishte të punonte në një kat me kryeministrin Edi Rama. Në një intervistë...

Grida Duma ngatërron festën e Kurban Bajramit, shumë komente nga njerëzit për lapsusin e korrigjuar

Ligjvënësja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka bërë ditën e sotme një lapsus me uriminnë rrjete sociale për festën e Kurban Bajramit. Duma ka ngatërrua...

Shqiptarët i bëjnë këngë me çifteli Sinjor Salvinit (film)

Kënga epike shqiptare ka shënuar një tjetër kapitull të ndritur. Pas gjithë këngëve që u janë kushtuar miteve, legjendave, heronjve të atdheut, udhëheqësve politikë...

VEÇ E JONA

SJELLJA E MOT MOTIT
Latest

Shkencë

Çfarë ndodh me trurin e të rinjve gjatë adoleshencës? Çitaku: Duhet pranuar diversiteti (film)

Profesori i Lidershipit dhe Inteligjencës Emocionale Fadil Çitaku në “ABC-ja e mëngjesit” foli për neuroshekencën rreth zhvillimit të trurit tek adoleshentët. Ai theksoi se në...

TikTok nxjerr në shitje Inteligjencën e tij Artificiale, ja cili është shërbimi kryesor

Kompania mëmë e TikTok, ByteDance, ka njoftuar vënien në shitje të programitt të saj të Inteligjencës Artificiale. Sipas raportimeve nga “The Financial Times”, sektori i...

Duke lexuar një libër

Lirikë e hidhur (… këtu ministrat janë të gjithë ëngjëj, ata poshtë tyre të gjithë djaj)

Nga Bardhyl Londo Nuk e dua më këtë qytet, e di: ai është fajtor pa faj. Këtu ministrat janë të gjithë ëngjëj, ata poshtë tyre të gjithë djaj. Këtu...

Shtro Peta

Tavë dheje me kërpudha për të vrarë këto ditë “as mish, as peshk”

Janë ditë të vështira, pasi në pak orë ndodhin gjëra të hatashme. Është ndërruar ora dhe i bie të flesh më pak, dita po...

Mjeku i shtëpise

Çfarë ndodh me trurin e të rinjve gjatë adoleshencës? Çitaku: Duhet pranuar diversiteti (film)

Profesori i Lidershipit dhe Inteligjencës Emocionale Fadil Çitaku në “ABC-ja e mëngjesit” foli për neuroshekencën rreth zhvillimit të trurit tek adoleshentët. Ai theksoi se në...

Këndej rrokull

U vrau të bijën 26-vjeçare, i dashuri grek mesazh familjarëve të viktimës: Ngushëllime dhe forcë

30-vjeçari i akuzuar për vrasjen e të dashurës së tij 26-vjeçare në Folegandros të Greqisë do të sillet të enjten përsëri përpara hetuesve për...

Llafe të pista

Hajduti i hyri në shtëpi, por modelja ishte nudo, kur u përball me të (film)

Modelja 29 vjeçare me forma të kolme Danii Banks është gjendur së fundmi në një sitautë të pazakontë. Modelja nga Michigan ishte duke fjetur kur...