KATEGORI

Këndej rrokull

“Njihni Kosovën”! Serbia revoltohet pas deklaratës së Ramës në OKB, Brnabiç: Deklarata të tilla s’janë të mira

Deklarata e kryeministrit Edi Rama nga Asambleja e OKB për njohjen e Kosovës ka revoltuar Serbinë. Menjëherë pas thirrjes së Ramës për të njohur Kosovën,...

Situata në veri të Kosovës/ Ministri i Brendshëm i Serbisë shpërthen ndaj Kurtit: Budalla! Nga ai mund të presësh çdo gjë

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksander Vulin, teksa ka reaguar mbi situatën e krijuar në veri të Kosovës, ka fyer kryeministrin e Republikës së...

E rëndë në Kroaci/ Babai mbyt 3 fëmijët e mitur dhe qëllon veten me armë zjarri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në zonën e Mlinovës, në pjesën veriore të Zagrebit ku tre persona...

Situata e tensionuar në veri, serbët provokojnë policët e Kosovës me këngë nacionaliste (film)

Në ditën e pestë të protestës në Jarinje, situata po vazhdon të jetë e qetë dhe pa ndonjë incident. Tashmë është bërë edhe ndërrimi i...

Dita e katërt/ Vijon bllokada në veri të Kosovës, serbët qendrojnë në kufi pavarësisht shiut e temperaturave të ulëta

Bllokada në Veri të Kosovës ka vijuar edhe sot, në ditën e saj të katër, mediat vendase shkruajnë se rrugët kryesore në Jarinjë dhe...

Grabitet lokali në Shkup, autori kërcënoi punonjësen me thikë, vdes papritur pronari

Një pronar lokali ka vdekur në Shkup disa minuta pasi i grabitën subjektit. Në fakt 40-vjeçari nuk kishte lidhje me ngjarjen, pasi autori me...

Petkoviç: Albin Kurti bën veprime të çmendura, përgjegjës për destabilizimin e situatës

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç, ka thënë se kryeministri Albin Kurti është përgjegjësi për destabilizimin e situatës në...

Gjukanoviqi akuza Vuçiçit nga SHBA-ja: Ballkani kërcënohet nga disa ide politike prapambetëse

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, i cili po merr pjesë në një sesion të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së tha se reflektime...

Maqedonia e Veriut nxjerr raportin, 552 qytetarë janë riinfektuar nga COVID-19, një prej tyre për herë të tretë

522 qytetarë të Maqedonisë së Veriut e kanë kaluar më shumë se një herë COVID-19. Nga fillimi i pandemisë gjysmë milioni qytetarësh maqedonas e...

Reciprociteti për targat, Vuçiç flet pas mbledhjes urgjente: Kërkojmë tërheqjen e të gjitha trupave nga veriu

Pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë, Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka reaguar në lidhje me vendimin e qeverisë së Kosovës për vendosjen e...

Lajmet e fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 26 shtator 2021

Dashi Dita në vazhdim duhet të jetë e shkëlqyer. Ju prireni të punoni me një energji të pakrahasueshme me shenjat e tjera, dhe sot do...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://www.youtube.com/watch?v=S4nvAymiDjo

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...