KATEGORI

Rrokull

Atentati në Tiranë, RENEA kontrolle për gjetjen e armës

Pas ekzekutimit të 66 vjeçarit Behar Sofisë në mes të Tiranës, forcat e RENEAS, gjatë mesditës po punojnë për gjetjen e provave materiale përgjatë...

PDIU: Zgjatja e koncesionit të Rinasit, akt korruptiv në kurriz të shqiptarëve

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka mbështetur vendimin e Presidentit për kthimin e Ligjit nr.16/2021, i cili ratifikon ndryshimin e marrëveshjes së koncesionit, ndërmjet...

Taksa e sheshtë 9% e PD, ekspertët Xhepa e Malaj: Sjell lehtësi fiskale

Pragu i fushatës elektorale ka aktivizuar në publik debatin mbi programet ekonomike që po shpalosin forcat më të mëdha politike. Beteja përqendrohet te mënyra...

Basha në një biznes të madh prodhues në Durrës: Rama e dërrmoi ekonominë me taksa të larta

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vizituar sot një biznes të madh prodhues në Durrës, ku ka dëgjuar ankesat e drejtuesit dhe punonjësve të...

Ç’do bëni me Tom Doshin nëse kandidon? Ja si përgjigjet Celibashi

Kryetari i KQZ-së, Ilirjan Celibashi, këtë të enjte është pyetur edhe për hapat që do të ndërrmarë institucioni që ai drejton, nëse Tom Doshi...

Bamir Topi dorëhiqet nga drejtimi i FRD-së një ditë pas marrëveshjes me Bashën

Bamir Topi ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i Frymës së Re Demokratike. Mësohet se në vend të tij do të jetë kryetar Sali Shehu. Dorëheqja...

Atentati mafioz në mes të Tiranës, kush është i famshmi Behar Sofia

Të tjera detaje dalin në dritë nga atentati mafioz që iu bë sot në mes të Tiranës një 65-vjeçari nga Berati, i cili mbeti...

Përplasen dy motorë tek rrethrrotullimi i Shkozës, plagoset një prej drejtuesve

Dy motorë janë përplasur ditën e sotme tek rrethrrotullimi i Shkozës. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 11:00 dhe për pasojë ka mbetur i lënduar një...

Vota e emigrantëve, Celibashi: Koha e limituar, nevojitet konsensusi i të gjitha partive politike!

Kreu i Komisionit Zgjedhor të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, foli për votën e emigrantëve në zgjedhjet e 25 prillit. Celibashi theksoi se për të mundësuar votën...

Basha rendit “dështimet” e Ramës, nga 300 mijë vende pune, tek ulja e borxhit publik dhe heqja e TVSH-së

Kryedemokrati Lulzim Basha ka renditur sot 10 premtime të kryeministrit Edi Rama, sipas tij të pambajtura. Me një foto ku renditen nga premtimi për 300...

Lajmet e fundit

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...

Koalicioni ‘Aleanca për ndryshim’/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Nga Lulzim Basha Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më...