KATEGORI

Rrokull

E rëndë në Durrës, gjendet i pajetë në bregdet një i moshuar

Një i moshuar është gjetur sot pa shenja jete në Durrës. Policia e Durrësit bën me dije se 80-vjeçari V.Ll., është gjetur i pajetë...

Emri/ “Tjetërsimi i Lagunës”, falsifikoi dokumenta, arrestohet 62-vjeçari

Vijon operacioni “Tjetërsimi i Lagunës”, për goditjen e veprimtarive të paligjshme në zonat e mbrojtura, ndersa ne pranga ka rënë një tjetër funksionar. Pas...

E trishtë/ Pronarja po freskohej në pishinë, qeni ngordh brenda makinës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Verona, ku një grua ka harruar qenin në makinë duke i shkaktuar ngordhjen kafshës së gjorë. Gruaja...

Aksidentoi çiftin Konomi dhe foshnjën e tyre te “Delijorgji”, lihet i lirë Ajas Sulejmani

Ajas Sulejmani, i cili përplasi me automjetin e tij tek vijat e bardha në zonën e 21-Dhjetorit, çiftin Konomi dhe foshnjën e tyre 3-mujshe...

Tjetërsuan godinën dhe e legalizuan si hotel/ 2 vëllezërit u kallëzuan nga mamaja

Detaje të reja kanë dalë  nga pezullimi i 7 zyrtarëve të Kadastrës së Tiranës për shpërdorim detyre. Ata u pezulluan pasi tjetërsuan godinën dhe...

Harta e re gjyqësore/ Maks Haxhia pas mbledhjes: Ja çfarë vendosëm

Këtë të mërkurë është mbledhur Dhoma e Avokatisë me qëllim diskutimin e hartës së re gjyqësore. Kreu i Dhomës, avokati Maks Haxhia është shprehur...

Ndryshon çmimi i naftës, ja vendimi i Bordit të Transparencës

Bordi i Transparencës është mbledhur sërish sot dhe ka caktuar çmimet e reja të shitjes së karburanteve në vend. Në vendimin e fundit, Bordi i...

“Korrupsioni kërcënon Shqipërinë”, Tabaku: Lufta e qeverisë është qesharake

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku përmes një reagimi në Facebook, akuzon qeverinë që është kthyer në bashkëpunëtore të oligarkëve. Sipas Tabakut, korrupsioni është kërcënim...

Zhduket 16-vjeçari në Tiranë, e ëma ngre në këmbë policinë

Një 16-vjeçar është zhdukur pa gjurmë në Tiranë. Ka qenë e ëma,  R. V., 44 vjeçe që ka denoncuar në polici zhdukjen adoleshentit. 16-vjeçari është...

VIDEO/ Rama i “ngjitet” nga pas Biden në Madrid

Kryeministri shqiptar Edi Rama është takuar me presidentin amerikan Joe Biden gjatë punimeve të samitit të NATO-s që po mbahet në Bruksel, ku ka...

Lajmet e fundit

Këto janë shenjat e horoskopit që do të kenë sukses në karrierë

A jeni ju? 4 shenjat e mëposhtme do të bekohen me fat. Ditët që do të vijnë do të jenë të mbushura me projekte...

“Po vdes”, Çiljeta publikon videon: Kam një …

Çiljeta Xhilaga është një nga emrat më të hershëm të estradës shqiptare. Këngëtarja është një ndër artistet më të ndjekura në Shqipëri dhe më...

E rëndë/ 25-vjeçarja gjendet e vdekur në mes të rrugës

Një 25-vjeçare është gjetur e vdekur ditën e sotme në rrugën “Lekë Dukagjini” në Prishtinë. Lidhur me ngjarjen e rëndë, vdekjen e saj e...

Covid-19/ Rriten frikshëm infektimet, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, rezulton se numri i të infektuarve me Covid-19 në vend është në rritje nga dita...

Grabitën 4 banesa, policia italiane arreston 4 shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 shqiptarë, pasi akuzohen për grabitjen e katër banesave. Sipas mediave italiane 4 shqiptarët nga mosha 22 deri në 37...