- Advertisement -

TAG

Vasilika Hysi

Imuniteti i Tahirit, nis mbledhja e Këshillit të Mandateve

Këshilli i Mandateve ka nisur mbledhjen për të shqyrtuar kërkesën e Prokurorisë për heqjen e mandatit të Saimir Tahirit. Prokuroria për Krimet e Rënda ka...

Nis seanca për zgjedhjen e presidentit/ 88 deputetë në Kuvend

Ka nisur raundi i katërt për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë. Kryetarja e komisionit për administratën dhe çështjet zgjedhore, Vasilika Hysi...

Partia Socialiste përjashton PDIU-në nga procesi i vetting-ut

Partia në pushtet ka gjetur mënyrën që Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet mos të marrë pjesë në Komisionin Ad Hoc për vetting-un. Socialistët pa...

Sot mblidhet Kuvendi në një seancë të jashtëzakonshme për vetting-un

Kuvendi do të mblidhet sot në orën 18:00  në seancë të jashtëzakonshme për të ngritur  Komisionin Ad hoc për vetting-un e prokurorëve dhe gjyqtarëve....

Tom Doshi i vetëm në “Shortin” e ILDKPI-së

Ka ndodhur një debat i ashpër në mbledhjen e sotme të Komisionit të Ligjeve, ku po diskutohej për një ndryshim në ligjin për deklarimin...

Ligji i Ministrisë së Drejtësisë kalon në Komisionin e Ligjeve

Ligji  i ri i Ministrisë së Drejtësis kaloi sot në komisionin për Çështjet Ligjore edhe pse me debate mes ministrit të Drejtësisë Petrit Vasili...

Kushtetuesja nuk pezullon ligjin për statusin e gjyqtarëve

Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e Unionit të Gjyqtarëve dhe Shoqatës Kombëtare të Gjyqtareve për pezullimin e ligjit të statusit të gjyqtarëe dhe prkurorëve. Unioni i...

Hysi: Vonesa për përkthimin e “Vetting”-ut, e panevojshme

Anëtarja e komisionit të posaçëm për Reformën në Drejtësi, Vasilika Hysi shprehet se vonesa për përkthimin e ligjit të “Vetting”-ut ka qenë e panevojshme. Përmes...

Kalon ligji i SPAK/ Hysi: Fatura 1.8 miliardë lekë ia vlen për një drejtësi të drejtë

Anëtarja e komisionit të reformës në drejtësi, socialistja, Vasilika Hysi, u shpreh pozitivisht për buxhetin 1.8 miliardë lekë që qeveria vendosi të japë si...

Hapja e dosjeve të Sigurimit, në kalendat e Fatmir Xhafajt

Komisioni i Ligjeve mban peng miratimin e pesë anëtarëve të Autoritetit të Informimit për Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit. Shpëtojnë ish-sigurimsat e të angazhuarit...

Latest news

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...
- Advertisement -