- Advertisement -

TAG

Vasilika Hysi

Hysi: Të enjten janë në seancë 7 ligjet

Mazhoranca ka vijuar edhe këtë të premte me diskutimin e paketës së 7 ligjeve të reformës në drejtësi. Opozita nuk ishte e pranishme në...

Mazhoranca miraton organet e qeverisjes së sistemit të drejtësisë

Mazhoranca në Komisionin e Posaçëm Parlamentar ka miratuar e vetme  ligjin për organet e qeverisjes së sistemit të drejtësisë pasi opozita nuk mori pjesë...

Rama zgjedh kryesinë e re dhe sekretariatin

Kryeministri Edi Rama ka propozuar sot sekretariatin e ri të PS-së. sekretar I Përgjithshëm pa rival është propozuar Gramoz Ruçi.  Edhe sekretarët ve tjerë...

Drejtoreshat e Ramës pushtojnë kryesinë e PS

Namik Dokle e Arta Dade e refuzojnë, Ben Blushi e Mimoza Hafizi përjashtohen Kryeministri Edi Rama propozoi disa emra të rinj në kryesinë e Partisë...

Ristani: Shkëlqim Cani të dëshmojë për serverin e tatimeve

Reagon PS/ Vasilika Hysi: Ish-ministri nuk është në listën e personave për t'u pyetur nga komisioni hetimor Opozita kërkoi sot që ish-ministri i Financave, Shkëlqim...

Latest news

Zyrtare: Leo Messi largohet nga Barcelona

Leo Messi nuk do të qëndrojë te Barcelona, edhe pse klubi spanjoll në deklaratën e publikuar shkruan se marrëveshje për një kontratë të re...

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...
- Advertisement -