Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Drejtoreshat e Ramës pushtojnë kryesinë e PS

Nga Media 0

Namik Dokle e Arta Dade e refuzojnë, Ben Blushi e Mimoza Hafizi përjashtohen

Kryeministri Edi Rama propozoi disa emra të rinj në kryesinë e Partisë Socialiste. Emra të panjohur shumë për publikun si Anila Shehu, por edhe të shumëpëroflur si Ogerta Manastriliu që drejton një prej institucioneve më të dështuara të qeverisë Rama, QSUT. Në kryesinë e re, Rama ka propozuar: Anila Shehu, Eglantina Gjermeni, Evis Kushi, Ermonela Felaj, Lindita Nikolla, Ogerta Manastirliu, Mimi Kodheli, Olta Xhaçka, Vasilika Hysi, Valentina Leskaj.

Por kjo kryesi e PS-së është refuzuar nga Arta Dade e Namik Dokle. Për ta drejtimi i Partisë Socilaiste është në kundërshtim me parimet e tyre politike.

“Në zhvillimet e fundit parimet e PS-së kanë rënë ndesh me parimet e mia. Nuk jam dakord me mënyrën se si po drejtohet partia”, është shprehur Dade. Ndërsa kandidatura e Ben Blushit e Mimoza Hafizit as që mund të diskutohen më. Ata janë përjashtuar nga ky forum.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej