KATEGORI

Uncategorized

Donte të mbaronte punë shpejt në kufi/ 29-vjeçarit i kushton shtrenjtë 20-euroshi që i jep policit në Kapshticë

Një 29-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi ka tentuar të korruptojë me 20 euro punonjësin e policisë kufitare të Kapshticës, për të...

SPAK firmosi, FNSH dhe RENEA në aksion, kush janë 10 të arrestuarit në Bashkinë e Lushnjes

Zbardhen emrat e të arrestuarve nga FNSH dhe RENEA gjatë aksionit në Bashkinë e Lushnjes. Mes tyre është edhe Flamur Peqini, ish-kreu i Inspektoratit të...

Kushtetuesja hapi listat e kandidatëve për deputetë, KQZ: Do të flasim pas zbardhjes së vendimit të gjykatës

Gjykata Kushtetuese ngriti jo pak pyetje kur rrëzoi një nen të Kodit Zgjedhor ku ishte përcaktuar formula se si një deputet fiton mandatin. Shfuqizimi i...

39-vjeçari rus gjendet i vdekur në banesë në Shëngjin, policia jep detajet

Një 39 –vjeçar është gjetur pa shenja jetë në banesë mbrëmjen e kaluar në Shëngjin. 39-vjeçari E.N, me shtetësi ruse është gjetur i vdekur nga...

Ulen temperaturat, por era rrit rrezikun për përhapjen e zjarreve

Teksa sot është vënë re një ulje e temperaturave, sinoptikania Lajda Porja pohoi se kjo ulje do të vijojë edhe përgjatë ditës së nesërme. Në...

Pelegrinazhi në Kishën e Shna Ndout, Policia plan masash për rendin dhe sigurinë, kufizohen lëvizja në disa rrugë

Me qëllim mbarëvajtjen e pelegrinazhit në Kishën e Shna Ndout në Laç në datë 12-13 qershor, policia e Lezhës ka hartuar një plan masash,...

Ardhja në jetë e Lilibet Diana, Familja Mbretërore uron Princ Harry dhe Meghan

Mbretëresha Elizabeth ka shprehur urimet pasi Duka dhe Dukesha e Sussex njoftuan lindjen e fëmijës së tyre të dytë, Lilibet “Lili” Diana Mountbatten-Windsor, ka...

Itali, 2 mijë e 436 të infektuar dhe 57 viktima gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë publikuar të dhënat e fundit e COVID-19 atje. Sipas njoftimit zyrtar, gjatë këtij intervali kohor janë regjistruar 2.436 të infektuar...

Vuçiç: Kurti s’është as Hegel as Ajnshtajn, shqetësohemi për presionin e Gjermanisë

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç është shprehur se mosmarrëveshja e vetme midis Serbisë dhe Gjermanisë ka të bëjë me Kosovën. Vuçiç tha se nuk...

Sherr me thika në Durrës/ Plagosen dy vëllezërit, njëri prej tyre në gjendje kritike për jetën

Një sherr me thika ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin bregdetar të Durrësit. Si pasojë e sherrit, dy vëllezër në këtë qytet janë konfliktuar...

Lajmet e fundit

Arrestohen 2 persona dhe procedohen 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale në Dibër

Dy persona kanë rënë në pranga dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale. 57-vjeçari B.B., banues në Burrel është arrestuar...

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...