- Advertisement -

TAG

Ermonela Felaj

Ironizoi recitimin, Açka i drejtohet Felajt: E mora personale, të bëjmë kujdes kur flasim

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka e mori shumë personale deklaratën e Ermonela Felajt në Kuvend. Sipas saj, Felaj e ka ironizuar për recitimin në...

Gruevksi u largua nga Shqipëria, Felaj: Çështja po hetohet!

Kryetarja e Komisionit të Sigurisë, Ermonela Felaj bashkë me përfaqësues të OSBE-së zhvilluan një takim në pikën e kalimit kufitar të Hanit të Hotit...

Të larguarit e Ramës/ Tahiri vodhi mandatin e PDIU, por ministër s’e bën njeri

Janë gjashtë ministra të mandatit të kaluar që kryesocialisti Rama nuk i ka përfshirë në kabinetin e ri qeveritar. Saimir Tahiri, një prej më të...

Pasuritë e ministreve dhe ish-ministreve të Ramës

Portali Open Spending Albania ka vijuar publikimin e pasurive të ministreve dhe ish ministreve të kabinetit qeveritar të kryeministrit Rama. Pas pasurisë së Lindita...

Rama zgjedh kryesinë e re dhe sekretariatin

Kryeministri Edi Rama ka propozuar sot sekretariatin e ri të PS-së. sekretar I Përgjithshëm pa rival është propozuar Gramoz Ruçi.  Edhe sekretarët ve tjerë...

Drejtoreshat e Ramës pushtojnë kryesinë e PS

Namik Dokle e Arta Dade e refuzojnë, Ben Blushi e Mimoza Hafizi përjashtohen Kryeministri Edi Rama propozoi disa emra të rinj në kryesinë e Partisë...

Nishani: Rama nuk njeh kushtetutën

Pas kërcënimit të ministres Felaj se: "mosdekretimi i ministrave e çon në shkarkim nga detyra", reagoi presidenti: Po konsultohem me kushtetutën dhe institucionet për të vijuar...

Latest news

U nda nga jeta pas një sëmundje të rëndë, miq e kolegë homazhe për aktoren Edi Luarasi

Aktorja e njohur shqiptare, “Nderi i Kombit” Edi Luarasi është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 81-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë....

Anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, Kim: Vazhdon zbatimi i Reformës në Drejtësi!

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka reaguar pas shortit që u hodh ditën e djeshme në Presidencë për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Këshillit...

Me ndihmën e Katarit, Franca evakuon rreth 330 persona nga Afganistani

Franca ka kryer një fluturim nga Afganistani, duke evakuuar rreth 330 persona nga shteti i kontrolluar nga talebanët, tha Ministria e Jashtme. Autoritetet thanë se...

Përplasen dy automjete në Krujë, 26 vjeçari transportohet në spitalin e Traumës

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Krujë. Drejtuesi i automjetit E.K., ka përplasur automjetin me drejtues 26-vjeçarin L.K. 26-vjeçari është transportuar në spitalin...

Shpërndante drogë në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet 21-vjeçari. Sekuestrohet kanabis dhe kokainë, ja sa i shiste dozat

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve duke arrestuar një 21-vjeçar që shpërndante lëndë narkotike në...
- Advertisement -