AUTHOR NAME

Klodiana

29815 POSTIME
1 Komente

Berisha nga Vlora: Nuk ndërmora dialogun me demokratët për largimin e Bashës që në 2017

Ish-kryeministri Sali Berisha pranon se ka përgjegjësi individuale që nuk ndërmori nismën që në 2017 për të larguar Bashën nga kryetar të PD. Ai...

Demokratët në Vlorë presin me ovacione Berishën: O Sali, o hero, gjithë Shqipëria ty të do

Demokratët e Vlorës e kanë pritur me ovacione ish-kryeministrin Sali Berisha. Nga të pranishmit dëgjoheshin thirrjet: O Sali, o hero, gjithë Shqipëria ty të do! Kujtojmë...

Situata në veri të Kosovës, reagon Basha: Shqipëria të mos heshtë, nuk mund të tolerohen tanket

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me situatën e tensionuar në veri të...

Berisha zbret sot në Vlorë, kush janë demokratët që e presin

“Foltorja” e ish kryeministrit Sali Berisha do të mbahet në Pallatin e Kulturës në Vlorë, ku para kësaj ndërtese disa minuta para takimit janë...

Sulmet në veri, Haradinaj thirrje Brukselit: Ndërhyni, mos bini pre e provokimeve serbe

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj kërkon nga Brukseli që të ndërhyjë në Beograd për të parandaluar përshkallëzimin e tensioneve në veri, që i cilëson...

Vritet nga bashkëkombësi 36-vjeçari shqiptar në Londër, i theu kafkën dhe e masakroi me thikë

Një shqiptar i quajtur Ergys Koci është ekzekutuar mbrëmjen e 21 shtatorit në Veri të Londrës. Lajmi është publikuar së fundmi në mediat britanike...

Sulmet në veri, Kurti mbledh Këshillin e Sigurisë së Kosovës, Sveçla: Serbia do destabilitet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla pasditen e sotme kanë mbajtur një konferencë për mediat lidhur me...

Ministria e Shëndetësisë: 10 viktima dhe 664 raste të reja me koronavirus

Edhe sot Shqipëria ka shënuar 10 viktima nga covid-19, numri më i lartë i fataliteti që nga fundi i muajit prill. Ndërkohë infektimet gjatë...

Osmani: Ndërkombëtarët të mos injorojnë synimet ruso-serbe për destabilizim në veri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas djegies së qendrës së regjistrimit të automjeteve në Zubin Potok dhe sulmin me bombë në të...

Luante tek shtëpia e gjyshes, pickohet nga gjarpri 4-vjeçarja në Delvinë, niset me helikopter drejt Tiranës

Një vajzë 4-vjeçe është pickuar nga gjarprit në një fshat në Delvinë. E mitura E.I banonte në Sarandë por kishte shkuar tek gjyshja në...

Latest news

Horoskopi për ditën e sotme, 26 shtator 2021

Dashi Dita në vazhdim duhet të jetë e shkëlqyer. Ju prireni të punoni me një energji të pakrahasueshme me shenjat e tjera, dhe sot do...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://www.youtube.com/watch?v=S4nvAymiDjo

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...