AUTHOR NAME

Klodiana

26228 POSTIME
1 Komente

Pele vaksinohet kundër Covid-19: Ditë e paharrueshme për mua!

Legjenda e Brazilit dhe futbollit botëror, Enzo Arandes do Nascimento Pele, u vaksinua kundër koronavirusit të martën duke e quajtur këtë ditë "të paharrueshme". “Sot...

Vasilika Hysi largohet nga PS, Rama: Ka vendosur t’i hapë rrugë kalamajve

Vasilika Hysi është tërhequr nga kandidimi i saj për deputete duke vendosur që pas 12 viteve të largohet nga angazhimet e saj nga Partia...

Abazi: Jemi angazhuar për ndryshime në Kosovë, tani momenti që të na mbështesin për ndryshim dhe në Shqipëri

Drejtori ekzekutiv i Vetëvendosjes në Shqipëri, Boiken Abazi ka pritur sot kreun e VV Albin Kurti teksa në një prononcim për mediat kërkoi mbështetje...

25 prilli/ Albin Kurti jep mesazhin nga Tirana: Qytetarët shqiptarë kanë nevojë për ndryshim!

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti nga Tirana dha mesazhin e tij se shqiptarët e Shqipërisë dhe ata të Kosovës kanë nevojë për ndryshim. Nga Tirana,...

Tërmet i fuqishëm në Greqi, qytetarët dalin në rrugë, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë (Film)

Një tërmet i fuqishëm goditi pak më parë zonën e Larisas në Greqi. Lëkundjet e tërmetit zgjatën për disa sekonda duke shkaktuar alarm tek...

“Shqipëria fiton të ardhmen”, Mesila Doda: Rama e shkuara e trishtë e një diktature kleptokrate në vend

Sekretarja e përgjithshme e Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Mesila Doda ka akuzuar kreyministrin Edi Rama se ka përdorur reformën në drejtësi për të...

Raporti i Freedom House për Shqipërinë, PDIU: Për shkak të dështimeve të njëpasnjëshme të Edi Ramës

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar lidhur me raportin e fundit të Freedom House “Liria në Botë”, ku Shqipëria ka rënë një pikë më...

Kurti i përgjigjet Netanyahut, konfirmon vizitën në Izrael

Kandidati për kryeministër, Albin Kurti, i ka thyer letrën Kryeministrit të Izraelit, Benjamin Netanyahu, i cili e kishte ftuar që si kryeministër të marrë...

Basha me bizneset e qytetarët në Njësinë 3: Më 25 prill duhet të bashkohen të gjithë për të sjellë ndryshimin

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ishte në Njësinë nr.3 në Tiranë ku u takua me biznese e qytetarë. Basha dëgjoi prej tyre problematika nga...

Plagosën me armë 30-vjeçarin në Korçë, identifikohen autorët

Policia ka shpallur tre persona në kërkim nga policia pasi dyshohen se janë autorë të plagosjes së 30-vjeçarit Igli Qani ditën e djeshme në...

Latest news

Ndërron jetë prokurori që po hetonte vjedhjen e 2.1 mln eurove nga Thesari i Shtetit në Kosovë

Ka ndërruar jetë prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovë, Enver Krasniqi. Mediat vendase raportojnë se Krasniqi u nda nga jeta rreth një orë më...

Basha zbulon detaje nga takimi me Kurtin: Si kryeministër i Shqipërisë do të bëj gjithçka për të forcuar bashkëpunimin me Kosovën

Kryedemokrati Lulzim Basha priti pasditen e sotme në selinë e Partisë Demokratike kryeministrin e zgjedhur të Kosovës, Albin Kurtin. Përmes një postimi në facebook Basha...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, regjistrohen 851 raste të reja për 24-orë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 766 të vaksinuar, 3149 testime, 903 të shëruar, 851 raste të reja dhe 21 humbje jetë në 24 orët e...

Përfundon takimi Basha-Kurti, liderët ndahen duke përplasur grushtat

Ka përfunduar takimi që u zhvillua në selinë e PD-së midis liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha. Takimi u mbajt...

Në 2 muaj 248 aksidente me 38 viktima, policia shton dronë në rrugë

Nga Xhensila Kodra Numri i lartë i aksidenteve vijon të mbetet një nga problematikat kryesore të Policisë Rrugore. Në dy muajt  parë të 2021-it janë...