AUTHOR NAME

Klodiana

29815 POSTIME
1 Komente

Degjeneron sherri mes çiftit në Vlorë, djali qëllon me armë zjarri të renë dhe e tërheq zvarrë në mes të lokalit

Një sherr mes një çifti ka degraduar në përdorimin e armës së zjarrit dhe të granatave. Raportohet se rreth orës 12:00, në zonën e...

Albin Kurti reagon për tensionet në veri: Serbia po provokon konflikt serioz ndërkombëtar!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti  ka akuzuar Serbinë  se po cënon paqen në vend. Me një postim në Facebook ku ka reaguar për djegien e...

Largohet pas 16 vitesh nga detyra/ Ja trashëgimia e Angela Merkelit dhe sfidat e mëdha me të cilat do të përballet Gjermania

Me largimin e kancelares Angela Merkel pas 16 vitesh në detyrë, lidershipi i Gjermanisë dhe BE-së ka mbetur bosh. Cila është trashëgimia e Merkelit,...

Vijon mbledhja në selinë blu, Grupi i PD: Nuk e njohim vendimin e Konferencës së Kryetarëve për zhvillimin e komisioneve online

Grupi Parlamentar  i PD ka vendosur të mos e njohë vendimin e Konferencës se Kryetareve për mbledhje online të komisioneve. Raportohet se në mbledhje PD...

COVID-19, Kryeministri çek Babis merr dozën e tretë të vaksinës

Kryeministri çek Andrej Babis do të marrë dozën e tretë të vaksinës antiCovid-19 muajin e ardhshëm, pak para zhvillimit të zgjedhjeve parlamentare. Vaksinimi i tij...

Situata në veri të Kosovës/ Ministri i Brendshëm i Serbisë shpërthen ndaj Kurtit: Budalla! Nga ai mund të presësh çdo gjë

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksander Vulin, teksa ka reaguar mbi situatën e krijuar në veri të Kosovës, ka fyer kryeministrin e Republikës së...

Djegia e Qendrës së Regjistrimit në Zubin Potok/ Ministri Brendshëm i Kosovës: Nuk manipulohemi nga tensionet (Foto+Film)

Qendra e Regjistrimit në Zubin Potok është djegur nga serbët të cilët nuk po e pranojnë reciprocitetin për targat. Lidhur me këtë lajm ka reaguar...

Përshkallëzohet situata në veri të Kosovës/ Serbët djegin qendrën e Regjistrimit në Zubin Potok, hedhin granata dore edhe në Zveçan (film)

Përshkallëzohet situata në veri të Kosovës, ku Qendra e Regjistrimit në Zubin Potok është djegur nga serbët të cilët nuk po e pranojnë reciprocitetin...

Dua Lipa hap sfilatën e “Versace” në Javën e Modës në Milano, mahnit fansat në rolin e modeles (Film)

Shfaqja e Javës së Modës në perandorinë “Versace” të Milanos ishte një magnet për yjet të premten pasdite dhe të famshmet si: Dua Lipa,...

E rëndë në Kroaci/ Babai mbyt 3 fëmijët e mitur dhe qëllon veten me armë zjarri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në zonën e Mlinovës, në pjesën veriore të Zagrebit ku tre persona...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...