AUTHOR NAME

Klodiana

26998 POSTIME
1 Komente

Të shtëna me armë zjarri në Mamurras, plagosen tre persona, dy prej tyre policë

Tre persona, dy prej të cilëve efektivë policie janë plagosur me armë zjarri mesditën e sotme në Mamurras. Raportohet se dy policët e patrullës që...

Kosova regjistron 12 viktima dhe 494 të infektuar me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka regjistruar të martën në Kosovë 12 viktima me koronavirus. "Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjakovë 2 raste...

Plagosja në Mamurras, efektivët dërgohen në spital, Ardi Veliu drejt vendngjarjes

Dy efektivët e policisë Flamur Lleja dhe Ilir Zekaj, të cilët kanë mbetur të plagosur mesditën e sotme në Mamurras janë dërguar në spital...

12 ditë nga zgjedhjet, Garo: Çdo shqiptari i jepet një shans për ta ndryshuar fatin

Zëdhënësja e fushatës së Partisë Demokratike, Floriana Garo u shpreh se më 25 prill shqiptarëve u jepet një shans për ta ndryshuar fatin dhe...

Basha uron myslimanët: Me mbylljen e muajit të Ramazanit të marrin fund dhe vuajtjet e shqiptarëve

Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një videomesazhi në rrjetin social Facebook ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e sakrificës. Basha në...

Basha bën zotimin: Hapim negociatat me BE brenda 100 ditëve të para të qeverisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është zotuar se brenda 100 ditëve të para të qeverisjes së tij do të bëjnë të mundur hapjen...

Vëllezërit vranë me armë zjarri fqinjin në Dibër, arrestohet një prej tyre

Një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar në Dibër, ku dy vëllezër kanë vrarë me armë zjarri fqinjin e tyre. Policia ka arritur të arrestojë...

Idrizi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit. Me anë të një postimi në Facebook, Idrizi uron agjerim të...

Vrasja e Klodian Rashës, caktohet trupa gjykuese që do të shqyrtojë çështjen ndaj efektivit Nevaldo Hajdarajt

Caktohet trupa gjykuese që do të shqyrtojë çështjen ndaj ish-efektivit Nevaldo Hajdaraj, i cii akuzohet për vrasjen e Klodian Rashës. Raportohet se gjykata e Tiranës...

Jep dorëheqje ministri i Shëndetësisë në Austri: I lodhur nga pandemia

Ministri i Shëndetësisë i Austrisë, Rudolf Anschober ka dhënë dorëheqjen nga detyra, pasi ndihet i rraskapitur nga lufta me pandeminë e koronavirusit. “Në krizën më...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...