AUTHOR NAME

Ledion Peshtani

454 POSTIME
0 Komente

Tiranë-Durrës…me kuaj. Reportazhi i sjellë në shqip nga Asdreni

Eshtë ndoshta njëri prej reportazheve më të hershëm të botuar në publicistikën shqiptare. Ka shumë të ngjarë të jetë marrë nga një gazetë apo...

Arti bashkon, Rama-Vuçiç: Bekim Femiu la gjurmë të pashlyer

“Konsideratë për veprën e artistit dhe humanistit Bekim Fehmiu” Aktori me famë botërore Bekim Femiu bën bashkë kryeministrat e Shqipërisë e Serbisë. Edi Rama e...

PS kërkesë Prokurorisë: Verifikoni formularin e Flamur Nokës

“Nuk ka deklaruar disa të dhëna që tashmë janë bërë publike” Grupi Parlamentar i PS, do dërgojë në Prokurori një kërkesë për verifikimin e formularit...

Ndotja në Zvërnec, Bankers ndërpret prodhimin

“Operacionet në terminalin e PIA-s janë pezulluar deri në mbyllje të hetimit” Kompania e nxjerrjes së naftës në fushën e Patos Marinzës ka ndërprerë sot...

Dhoma Amerikane: Klima e biznesit me përkeqësim të thellë

Rreth 90 për qind e treguesve të matur me rënie   Probleme me taksat, monopolet, konkurrencën e pandershme dhe administratën. Ky është perceptimi i sipërmarrësve amerikanë...

QKB, në 5 muaj 7571 kërkesa për çregjistrim biznesi

Janar maj hapen 9800 biznese të reja, 680 të huaj Sipas të dhënave të publikuara nga Qendra Kombëtare e Biznesit, aplikimet për çregjistrim të subjekteve...

Bankers kalon zyrtarisht në duart e kinezëve

Kompania: Marrëveshja firmoset në fund të qershorit Aksionerët e Bankers Petroleum kanë miratuar shitjen e kompoanisë tek kinezët e Geo-Jade Petroleum Corporation. Tashmë vetë kompania...

De Biasi: Ja lista e Kombëtares për Euro 2016

Jashtë Kombëtares Kukeli, Rashica, Rrahmani dhe Veseli Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, publikoi listën përfundimtare me 23 futbollistët që do të luajnë në...

Kavajë, Elvis Roshi bën thirrje për qetësi: Do rikandidoj!

“Do t'i mbyll gojën SHQUP-it dhe Bashës për akuzat kundër meje” Pasdite në Kavajë përfaqësuesit e PS-së dhe punonjësit e Bashkisë, janë grumbulluar në sheshin...

Paloka: Tronditëse, Elvis Roshi i dënuar në Itali për përdhunim

“Rama u kërkon socialistëve të dalin në shesh e të mbrojnë përdhunuesin” Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Edi Paloka tha pas dorëheqjes së kryebashkiakut...

Latest news

Rama vijon me dasmën: Jemi “dhëndër” në tentativë për në BE

Kryeministri Edi Rama vijon me “dasmën  dështuar” të integrimit në BE. Në përvjetorin e Fondacionit Gjerman “Friedrich Ebert” në Shqipëri, Rama foli për procesin...

28-vjeçari humb kontrollin e makinë, aksidenton këmbësorin në aksin Tapizë-Thumanë

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Tapizë – Thumanë. 28-vjeçari me iniciale A.K ka humbur kontrollin e automjetit dhe për pasojë...

8 nxenës pozitiv me Covid, mbyllet plotësisht klasa e 5-të e shkollës në Gjirokastër

Inspektorati Shteteror Shendetesor ne Gjirokaster ka mbyllur klasën e pestë në shkollen 9-vjecare "Avni Rustemi" në Bashkine e Libohoves. Shkak është bërë infektimi e...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga BUJAR LESKAJ Komisioni Europian pub likoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...

Disa zona në Tiranë pa drita/ OSHEE njofton: Dy ditët e ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë

OSHEE ka njoftuar qytetarët se nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve për mirëmbjatjen e kabinave. Sipas njoftimit...