AUTHOR NAME

adid

2093 POSTIME
0 Komente

“Skllav i Vuçiç”, Berisha: Rama po shkelmon interesin e shqiptarëve

Ish-kryeministri Sali Berisha në kuadër të fushatës për kreun e PD-së u ndal sot në qytetin e Kukësit. Gjatë fjalës së tij, Berisha nuk...

Zjarr nga kampi me ushtarë shqiptarë, NATO i përgjigjet kërcënimeve të Rusisë

Pas kërcënimeve të Rusisë ndaj vendeve Balltike, forcat e NATO-s në Kamp Adazi të Letonisë kanë treguar dhëmbët. Stërvitja “Shigjeta e Hekurt” u zhvillua nga...

Mafia shqiptare marrëveshje me Ndraghetën, autoritetet italiane nxjerrin dokumentin

Pas shtrirjes së tentakulave në Amerikën Latine, mafia shqiptare ka zënë rrënjë edhe në mafian kalabreze të Ndranghetas. Sipas Maurizio Vallone, Drejtori i Përgjithshëm...

Anëtarësimi në NATO, ambasadorja suedeze kërkon votën e Ramës

Ambasadorja e Suedisë në Tiranë, ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama. Lajmi është bërë me dije nga ambasada e Suedisë përmes një...

Sherr mes të rinjve, plagoset me thikë 15 -vjeçari shqiptar

Një sherr i madh mes disa të rinjve është raportuar mbrëmjen e shkuar në Greqi, ku ka mbetur i plagosur një shqiptar.  Bëhet e...

Shkëputja e ashensorit në QSUT, policia jep detajet

Policia ka dhënë më shumë detaje rreth ngjarjes që ndodhi mbrëmë në QSUT, ku ashensori u shkëputet dhe mbetën të bllokuar 2 persona. Në...

Goditi me çekiç dy gra, arrestohet agresori

Një 29-vjeçar ka goditur me çekiç dy gra të moshës 28 dhe 38 vjeç pasditën e së dielës në Garbagnate Milanese, në Piazza Ambrogio...

Sherr mes të rinjve, plagoset me thikë 15 -vjeçari shqiptar

Një sherr i madh mes disa të rinjve është raportuar mbrëmjen e shkuar në Greqi, ku ka mbetur i plagosur një shqiptar.  Bëhet e...

E fundit/ Shkëputet ashensori në QSUT, plagoset pacienti dhe infermieri (Video)

Një ngjarje e rendë ka ndodhur mesnatën e shkuar në Qendrën Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’.  Mësohet se  në një nga goditna është shkëputur ashensori...

E rëndë në Tiranë/ I riu pi fostoksinë, dërgohet me urgjencë drejt spitalit

Një ngjarje e rëndë ka tronditur banorët e Tiranës këtë mbrëmje, ku një i ri ka rrezikuar të humbasë jetën. Mësohet se ngjarja ka...

Latest news

Dëshmia e Dumanit në SPAK: Florenc Çapja ka porositur vrasjen e ish-kryebashkiakut Qazim Sejdini

Të tjera detaje janë zbardhur nga dosja hetimore e SPAK, në lidhje me krimet ku është përfshirë edhe Nuredin Dumani, i cili ka dëshmuar...

Rëndohet bilanci i aksidentit te “Rruga e Kombit”, ndërron jetë shoku i 25-vjeçarit

Është shënuar viktima e dytë nga aksidenti tragjik në “Rrugën e Kombit”. Pas vdekjes së 25-vjeçarit ka ndërruar jetë edhe shoku i tij, 19-vjeçar...

Ra në rrjetën e SPAK, oficeri i Lezhës dikur kontrollonte gjyqtarët

Oficeri i Lezhës që u arrestua sot me urdhër nga SPAK dikur i është caktuar një rol i rëndësishëm në mbledhjen dhe koordinimin e...

Ulet nafta, Bordi i Transparencës nxjerr çmimet e reja

Bordi i Transparencës ka nxjerr çmimet e reja për ditën e sotme, ku vihet e re se nafta ulet në 229 lekë/litri. Në po...

Shqipëria porosit raketa antitank Javelin

Shqipëria është një nga disa vende që ka porositur për të blerë raketat antitank Javelin të prodhuara nga konsorciumi amerikan Javelin Joint Venture, e...