AUTHOR NAME

adid

2093 POSTIME
0 Komente

“Kudo që vete Berishën e mban me vete”/ Evi Kokalari na habit me këtë veprim

Aktivistja Evi Kokalari na ka habitur me veprimin e saj të fundit, që sigurisht përfshirën edhe ish-kryeministrin Sali Berisha. Ajo nuk e kursen mbështetjen...

Opozita “tufë qorrash”, media e censuruar/ Njësoj si në kohët e vjetra

Nga Artan Fuga   Imagjinoni sot të përdoren fjalë që nuk kanë asnjë kuptim pas tridhjetë vitesh gjoja demokraci. Votim i lirë Shanse të barabarta për qytetarët Qytetar i...

A do bëhet Shqipëria vend ku do strehohen vrasësit serb?!

Nga Kim Mehmeti Po, me moskalimin e rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë sot në parlamentin shqiptar, Shqipëria ngelet vendi i vetëm në Ballkan që zgjodhi...

Rama ka shkelur Kushtetutën/ Berisha: Hedh firma që të pasurojë ministrat

Nga Shkodra, ku po zhvillon takimin me demokratët, ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se Edi Rama ka shkelur Kushtetutën. Sipas tij, Rama po firmos...

Çmendet i riu në Sarandë/ I përplas makinën një burri dhe e godet me gurë (Detaje+Emri)

38-vjeçari Erlind Rumanin ka rënë në pranga ditën e sotme në Sarandë, pasi është përfshirë në një sherr me shtetasin 59-vjeçarin R.B. Ata fillimisht...

Berisha: Ballkani i Hapur, influencë serbe dhe ruse në rajon

Në takimin që po zhvillon në Shkodër, ish-kryeministri Sali Berisha ka folur edhe për nismën “Open Balkan”. I prerë ai ka thënë se çdo...

E FUNDIT/ Rrëzohet me biçikletë, humb jetën 45 -vjeçari në Pogradec

Një tjetër tragjedi në vend. Bëhet me dije se një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Pogradec, ku ka humbur...

PD u shndërrua në freskore për qeverinë/ Berisha nga Shkodra: PS po kontrollon drejtësinë

Pasi mbylli takimin në Lezhë, Sali Berisha ka nisur një tjetër takim me demokratët e Shkodrës. Nga atje ai iu ka premtuar atyre se...

Fëmijët e policëve të vrarë në detyrë/ Berisha: T’u sigurohet pension i plotë deri kur…

Në takimin që zhvilloi sot me demokratët në Lezhë, Berisha ka folur edhe në lidhje me rritjen e pagave, apo pensioneve dhe ndihmave sociale....

Vegël e Ramës/ Kapllanaj i përgjigjet Berishës: Nuk rresht së gënjyeri dhe përçari demokratët

Agron Kapllanaj, kreu i degës së PD në Fier, ka bërë sot një deklaratë të fortë ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha.  Ai i është përgjigjur...

Latest news

Biden takim me liderët e Suedisë dhe Finlandës: Krenar të mirëpres dy partnerë në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, ditën e sotme shprehu mbështetjen për ofertat e Suedisë dhe Finlandës në NATO, duke e...

Problemet me tenderët: Në 4 muaj 227 subjekte ankohen në KPP, pranohen rreth 50% e tyre!

Hartimi i kritereve dhe dokumenteve të tenderit apo kontestimet në vlerësimin e ofertave kanë detyruar 227 subjekte të ankohen pranë Komisionit të Prokurimit Publik....

“Shuhet” edhe një çift i “Për’puthen”/ Ja detajet që tregojnë se Ana dhe Bruno janë ndarë (FOTO)

Florjana Gjini dhe Bruno Shemsho janë një nga çiftet e formuar në emisionin e dashurisë “Përputhen”. Dyshja që pas daljes së tyre nga programi...

E nxehtë flakë, ja si shfaqet Erjona Sulejmani (FOTO)

Erjona Sulejmani këtë herë ka thyer të gjitha parashikimet lidhur me postimet e fundit. Së fundmi, bukuroshja e njohur ka bërë një postim në...

Provimet e Maturës/ Kushi: Ja si mund të veproni nëse s’jeni dakord me vlerësimin

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ditën e sotme ka dhënë një intervistë për Fax News ku ka folur lidhur me përgatitjet që po bëhen...