- Advertisement -

TAG

Evis Kushi

Mbyllja e shkollave/ Kushi nxjerr një tjetër justifikim: Pezullimi për shkak të ngrirjes së depozitave

Për tre ditë shkollat në vendin tonë do të jenë të mbyllura si pasojë e motit të acartë. Reagime të shumta ka pasur në...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë, reagon PD: Nxori në pah dështimin e qeverisë

  Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka reaguar sot në lidhje me vendimin e qeverisë për  mbylljen e shkollave në javën që vjen, për...

Ministrja e Arsimit: Mbi 30 mijë të rinj drejt universitetit, procedurat që duhet të plotësojnë

Ministria e Arsimit Evis Kushi, ka bërë publik formularët A1/A1Z, nëpërmjet të cilit maturantët do të specifikojnë llojin e gjuhës së huaj që do...

Rikthimi në shkollë, Kushi: Mësimi në prezencë fizike kërkon vëmendjen dhe përgjegjësi

Pas përfundimit të pushimeve për festa, ministrja e Arsimit Evis Kushi, i është drejtuar me një mesazh nxënësve për rikthimin në shkollë. Përmes një postimi...

Kushi: Medalistët do të shpërblehen për të gjitha garat, Briken Calja do të vlerësohet si kolegët e tij nëpër botë

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi ka thënë se në mbledhjen e qeverisë në këtë të mërkurë është janë miratuar disa ndryshime për...

Nënshkruhet marrëveshje mes qeverisë shqiptare dhe BE për kërkimin shkencor dhe inovacionin

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi tha se në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave është miratuar marrëveshja mes BE-së dhe qeverisë...

Mësuesi pedofil në Berat, ministrja Kushi firmos urdhrin: Të dënuarit ndalohen të japin mësim (dokument)

Nisur nga rasti i fundit në Berat që shkaktoi një reagim të fortë, ministrja e Arsimit Evis Kushi ka firmosur një urdhër që ndalon...

Ministrja e Arsimit jep lajmin: Në gjithë Shqipërinë vetëm një Abetare

Një tjetër vendim i rëndësishëm u njoftua nga Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, e cila tha se teksti i abetares do të unifikohet për...

Evis Kushi: Në gjithë Shqipërinë vetëm një Abetare

ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka bërë me dije se në të gjithë vendin do të ketë vetëm një abetare. Pas mbledhjes së qeverisë,...

Kushi reagon sërish për vdekjen e 13-vjeçarit në Lushnje: Ngjarje të tilla duhet të alarmojnë shoqërinë

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi deklaroi se ngjarja e Lushnjës ku një fëmijë 13-vjeçar u vetëvar duhet të alarmojë të gjithë shoqërinë, familjen, shkollat...

Latest news

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...

Vrasja e Xhuliana Topallit, babai: Unë askënd s’kam për të falur, drejtësia le të veprojë

Babai i 40- vjeçares Xhuljana Topalli që u vra para syve të tij nga ish- bashkëshorti Niko Hila ka deklaruar se nuk ka për...

Vendimet e KLP, zgjatet me 3 muaj mandati i 6 prokurorëve (EMRAT)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot, më 24.01.2022, mbledhjen plenare të radhës në praninë e 10 (dhjetë) anëtarëve, në mungesë për arsye shëndetësore,...

Të shtëna me armë brenda një universiteti, një viktimë dhe 3 të plagosur, autori vret veten

Një sulm me armë është raportuar në një Universitet në Gjermani. Raportohet se një student është vrarë dhe tre të tjerë kanë mbetur të...
- Advertisement -