AUTHOR NAME

27.al

5485 POSTIME
0 Komente

Blerja e votave, PD kallëzon në SPAK Gjergj Lucën, Taulant Ballën dhe 14 të tjerë/ Emrat…

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, njëherazi edhe drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, ka kallzuar në SPAK 16 persona, mes të cilëve...

Mund të agjërojnë ata që kanë kaluar Covid-in? Flet imami Shefqet Krasniqi, ja çfarë thotë për vaksinat (film)

Ish-kryeimami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, ka folur rreth asaj se a duhet ta agjërojnë Muajin e Shenjtë të Ramazanit personat,...

Kandidati i PDIU aksion pastrimi në plazhin e Durrësit

Kandidati i PDIU aksion pastrimi në plazhin e Durrësit Kandidati i PDIU në Qarkun e Durrësit, Florian Tahiri i shoqëruar nga të rinj, kanë ndërmarrë...

Edi Rama, i mjerë dhe pa fantazi! Kopjon barcaletën e Fatos Nanos

Nga Dritan Kaba Edi Rama paska bërë spot me ngjarjen e Fatos Nanos. Edhe këtë ua thotë një nga ata që e ka jetuar personalisht...

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

Qyteti që nuk buzëqesh

Nga Jona Koprencka Në vitin 2009 nisa studimet e larta pranë universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan. Kujtoj ende se si gumëzhinte nga zërat dhe lëvizjet...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...

Mos e shit votën vëlla e motër…

Jo, nuk jemi ne krimi, nuk jemi ne droga, jo ti s'na përfaqëson, Gjithë të zezat dhe mënxyrat bëre, por shpresën jo s’e vrave dot.   Kemi...

Zbulohen emrat e rilindasve të bordit të Albcontrol. Djali i Gramoz Ruçit pjesë e grushtit të shtetit kundër Edi Ramës

Që prej ditës së djeshme 65 punonjës të AlbControl, kanë braktisur punën duke shkaktuar paralizimin e trafikut ajror në vendin tonë. Qeveria drejtoi gishtin nga...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...