AUTHOR NAME

27.al

5658 POSTIME
0 Komente

Vendimi, Hiqen maskat, shkurtohet ora policore

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet...

Gurvenantori i bankës së Anglisë: Ata që investojnë në kriptmonedha duhet të përgatiten t’i humbin paratë

Gurvenatori i bankës së Anglisë Andrew Bailey ka deklaruar se kriptomonedhat ose të quajtura ndryshe monedhat virtuale nuk kanë “vlerë të brendshme” dhe njerëzit...

Ti që në 25 prill shite votën për 5 mijë lekë

Nga Erion Dasho Ti që në 25 prill shite votën për 5 mijë lekë: Mos kërko në fshatin apo qytetin tënd infermiere dhe mami! Ato do...

Formulari i ri që marrin shoferët, shmanget polici: Si do të veprohet në rastet e aksidenteve të lehta

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare, në zbatim të ligjit të ri për sigurimin e detyrueshëm në sektorin e transportit ka hartuar dhe nxjerrë për konsultim...

NATO reagon pas deklaratës së Vuçiç për tërheqjen e trupave të KFOR-it nga Kosova: Ja kush vendos!

“Të gjitha vendimet në NATO, përfshirë ato për KFOR-in, merren në pajtueshmëri me të gjitha 30 vendet anëtare”, ka thënë një zyrtar i NATO-s...

Ushtria izraelite fillon pushtimin e Palestinës? Por… (film)

U raportua fillimisht nisi pushtimin tokësor të Gazës, Palestinës, por më pas burime ushtarake e përgënjeshtruan duke thënë se ka qenë një problem komunikimi...

Vuçiç: Një fuqi e madhe do të kërkojë tërheqjen e KFOR-it dhe UNMIK-ut nga Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se vendi i tij ka marrë informacione nga burimet e inteligjencës, se një nga fuqitë e mëdha së...

Kim Mehmeti:Kur të ulemi pranë sofrës sonë festive, le t’i kujtojmë ata që e ujisin atë me lot

Shkrimtari Kim Mehmeti ka uruar festën e Fiter Bjaramit, duke ndarë një mesazh prekës sot për të gjithë ndjekësit e tij në rrjetet sociale,...

OBSH: Pandemia globale e koronavirusit mund të ishte parandaluar

Pandemia e Covid ishte një katastrofë e parandalueshme që mund të evitonte miliona jetë të humbura nëse bota do të kishte reaguar më shpejt,...

Krimi që tronditi Greqinë/ Burri rrëfen ngjarjen: Grabitësit vunë armën tek foshnja dhe mbytën bashkëshorten me pantallona

Anagnostopulos i tha policisë se grabitësit ishin të maskuar dhe armatosur me pistoleta. Ata në fillim lidhën burrin në dysheme dhe më pas lidhën...

Latest news

Mbi 400 kg kokainë, Artan Hoxha nxjerr pamjet nga vendngjarja: Po peshohet ende

Gazetari i ABC, Artan Hoxha ka publikuar pamjet e vendit ku u sekuestruan mbi 400 kg kokainë, në Kosovë. “Kur ke fat, ke fat… Në kohën...

Fëmija u rrit një vit më shumë, kur Teatri vdiq një vit më shumë

https://27.al/do-ti-them-babes/?fbclid=IwAR1bE7hjiPx7RHuLaVySPpww0KEGnDZ0LudZNZeViDoG2spGk7X-bj-fnKM

Gazetari që la profesionin për të bërë fermën e gomaricave (film)

Elton Kikia për 12 vjet ka ushtruar profesionin e gazetarit, por e ka braktisur atë dhe është kthyer në pronat e tij në fshatin...

Do t’i them Babës…

Nga Elona Caslli Këto rrudha nuk janë asgjë. Edhe flokët e thinjur nuk janë asgjë. Stomaku që zgjerohet nga ushqimi i vjetër dhe kyçet me...

1 vit nga shembja e Teatrit Kombëtar, gazeta gjermane: Skandali më i madh kulturor që nga rënia e komunizmit

Gazeta autoritare gjermane, Suddeutsche Zeitung i ka dedikuar një reportazh shembjes së Teatrit Kombëtar. Një vit më pas, gazeta thekson se shembja e Teatrit...