AUTHOR NAME

27.al

6141 POSTIME
0 Komente

Violina që digjte

Nga Artan Gjyzel Hasani Shumëkush mund të ketë pasur një histori të vjetër me një piano, këngë, penel apo telajo. Ndonjëherë historizë e trishtë dhe...

Lëkundet Tirana, sot dy vite më parë, në të njëjtën orë ra tërmeti me magnitudë 5.8 të shkallës Rihter

Tirana u lëkund pasdite nga një tërmet me magnitudë 3.8 të shkallës Rihter, që u ndje edhe në disa qytete të tjera. Fatmirësisht nuk raportohet...

Ja sa i fortë ka qenë tërmeti… Epiqendra shumë afër Tiranës

Tërmeti ka qenë 3.9 ballë dhe ka lëkundur Shqipërinë e Mesme pak pas orës 16:00. Epiqendra e tij ishte 22 kilometra në verilindje të Tiranës....

Tërmet i fortë. Ndjehet shumë në kryeqytet

Tërmet i fortë, por i shkurtër, i cili u ndje shumë në Tiranë. Tërmeti ka qenë 3.9 ballë dhe ka lëkundur Shqipërinë e Mesme pak...

Tensioni me Serbinë për targat, deputeti i Vetëvendosjes: Jemi përgatitur për të gjithë skenarët

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja ka thënë se ndërkombëtaret janë njoftuar qysh para dy muajsh për skadimin e marrëveshjes për targat. “Ka ardhur koha...

Manjani: Nuk të sjell Amerika në pushtet, harrojeni këtë idiotësi

Nga Ylli Manjani Çdo qeveri në shpinë të kësaj toke, amerikane, gjermane, franceze, kineze apo ruse qoftë, njeh dhe respekton të zgjedhurit e një vendi...

Pse bullgarët turq e krijuan Bullgarinë? (2)

shkruan Fahri Xharra A kishte apo jo serbë në tokat tona? Kur u shfaq feja orthodokse këndej pari? Do të mundohem të shpjegoj me anën...

Nga një “B” për çdo mandat, ja si Rama po i përdor “kundërshtarët”

Nga Avni Nezaj  Nuk është çudi që në politikë të përdoren njerëzit nga drejtuesit e një kapanoni politik dhe të hidhen pastaj pas përdorimit si...

Terror në Rusi, të shtëna me armë brenda universitetit, njerëzit hidhen nga dritaret për të shpëtuar (film)

Një ngjarje tragjike raportohet të ketë ndodhur në Rusi këtë të hënë. Një person, ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri në një...

Grupe të mobilizuara serbësh bllokojnë rrugën pranë kufirit Kosovë-Serbi, mbërrijnë Njësitë Speciale të Prishtinës, mbyllet dogana

Grupe të mobilizuara serbësh kanë bllokuar pikën kufitare në Jarinjë, në shenjë revole ndaj vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës për të vendosur...

Latest news

Mbaron epoka “Angela Merkel”. Gjermania voton të ardhmen e saj

Rreth 60.4 milionë gjermanë do të votojnë këtë të djelë për Bundestagun e 20-të, dhoma e ulët e parlamentit të Gjermanisë, pas 16 vitesh...

Siç premtoi qeveria, mbërritën 259 afganë të tjerë

Një tjetër grup afganësh kanë mbërritur pasditen e sotme në Shqipëri. Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka njoftoi se janë 259 fëmijë, gra e burra. “259...

Horoskopi për ditën e sotme, 26 shtator 2021

Dashi Dita në vazhdim duhet të jetë e shkëlqyer. Ju prireni të punoni me një energji të pakrahasueshme me shenjat e tjera, dhe sot do...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://www.youtube.com/watch?v=S4nvAymiDjo