AUTHOR NAME

27.al

5291 POSTIME
0 Komente

Samiti i BE-së: Vaksinimi merr prioritet të lartë

Në samitin e posaçëm të BE-së përmes videokonferencës u konsultua sërish gjendja me koronavirusin. Shtetet parimisht duan më shumë vaksina dhe një certifikatë vaksinimi. Fushata...

PDIU: Zgjatja e koncesionit të Rinasit, akt korruptiv në kurriz të shqiptarëve

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka mbështetur vendimin e Presidentit për kthimin e Ligjit nr.16/2021, i cili ratifikon ndryshimin e marrëveshjes së koncesionit, ndërmjet...

Koalicioni “Aleanca për ndryshim”/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Pas arritjes së koalicionit "Aleanca për Ndryshim" mes PD dhe 13 aleatët e saj, kreu i PD, Lulzim Basha e ka cilësuar ditën e...

Bilanc i zi/ Shënohen mbi një mijë raste të reja, 19 pacientë humbin betejën me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar 1021 raste të reja dhe 19 viktima...

Mos harroni edhe Fatmir Xhafajn, ai është Kampioni i vërtetë i Drejtësisë së re

Nga Ermal Mulosmani Ardian Dvorani, një ish-prokuror i kohës së komunizmit (gjatë viteve 88-91), u përzgjodh nga Departamenti i Shtetit të SHBA-së si Kampion në luftën...

Zbulohet pasuria e kryeministrit Edi Rama. E 16 fishoi

Edi Rama është prej tetë vitesh kryeministër i Shqipërisë dhe kërkon një mandat të tretë qeverisës në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Rama ka pasur...

Kontrata me afat 84 vite që Erion Veliaj firmosi me firmën e Ndranghetas

Paratë e mafiozë të Ndranghetas kanë nisur të pastrohen në Tiranë, vetëm disa muaj pasi ishte bërë kryebashkiak, Erion Veliaj do të firmoste një...

Edvin, cilin bluzëbardhë ndëshkove me vaksinën që i bëre vetes?

Nga Sali Berisha Përparësi absolute për vaksinim duhet të kenë bluzëbardhët! Dy pyetje për Edvinin: Cilin/cilën bluzëbardhë ndëshkove me vaksinën që i bëre vetes? Apo i përmbahesh parimit,...

Racizëm

Nga Mehmet Elezi Klasifikimi kryeministror i shqiptarëve në “personalitete” e “njerëz të zakonshëm”, kur është puna për radhën e vaksinimit, nuk është vetëm formë e...

Basha rendit arsyet: Ja pse duhet të na votoni më 25 prill, do të përfitojnë gjithë shqiptarët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, renditi arsyet, pse sipas tij, duhet votuar më 25 prill. Gjatë një takimi me bizneset përgjatë autostradës Tiranë-Durrës, kryedemokrati...

Latest news

Ndërron jetë prokurori që po hetonte vjedhjen e 2.1 mln eurove nga Thesari i Shtetit në Kosovë

Ka ndërruar jetë prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovë, Enver Krasniqi. Mediat vendase raportojnë se Krasniqi u nda nga jeta rreth një orë më...

Basha zbulon detaje nga takimi me Kurtin: Si kryeministër i Shqipërisë do të bëj gjithçka për të forcuar bashkëpunimin me Kosovën

Kryedemokrati Lulzim Basha priti pasditen e sotme në selinë e Partisë Demokratike kryeministrin e zgjedhur të Kosovës, Albin Kurtin. Përmes një postimi në facebook Basha...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, regjistrohen 851 raste të reja për 24-orë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 766 të vaksinuar, 3149 testime, 903 të shëruar, 851 raste të reja dhe 21 humbje jetë në 24 orët e...

Përfundon takimi Basha-Kurti, liderët ndahen duke përplasur grushtat

Ka përfunduar takimi që u zhvillua në selinë e PD-së midis liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha. Takimi u mbajt...

Në 2 muaj 248 aksidente me 38 viktima, policia shton dronë në rrugë

Nga Xhensila Kodra Numri i lartë i aksidenteve vijon të mbetet një nga problematikat kryesore të Policisë Rrugore. Në dy muajt  parë të 2021-it janë...