AUTHOR NAME

27.al

5496 POSTIME
0 Komente

Ambasadorja suedeze nga Shkodra: Demokracia në Shqipëri e brishtë, shqetësues fenomeni i shitblerjes së votës

Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad, ka zhvilluar një takim me banorë të Paçramit, pjesë të Bashkisë së Vaut të Dejës. Ambasadorja suedeze ka...

Berat Buzhala: Shqiptarë, rrëzojeni Ramën!

Edi Rama është kryeministri i vetëm në botë, që, kur të vdesë, – i urojmë jetë të gjatë – gazetari që do ta ketë...

Unioni Evropian i Kontrolluesve Ajrorë: Të tmerruar nga arrestimet e kontrollorëve! Nuk vepron kështu një vend që synon integrimin në BE. Lironi shokët tanë!

Unioni Evropian i Kontrolluesve Ajrorë ka reaguar për arrestimin e tre kontrollorëve të Albcontrol. Në një deklaratë për mediat, ATCEUC shprehet se janë të...

Kontrollorë turq në Rinas/ Kanë mbërritur që mbrëmë nga Podgorica

Zbulohet se kush do t’i zëvendësojë 65 kontrollorët e kullës së aeroportit të Rinasit. Burime për Top Channel bëjnë me dije se shteti shqiptar...

Idrizi takim me qytetarët e Sarandës: Rama i fali detin Greqisë, me Athinën sillet si servil, me shqiptarët arrogant

Saranda ka qenë ndalesa e radhës e kryetarit të Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare...

Sokol Balla, “Laja” që na e shpëtoi kullën e “ajrit”!

Prej dy ditësh e gjithë vëmendja e opinionit publik në Shqipëri është fokusuar në Aeroportin e Rinasit. Nëse mendoni se kemi të bëjmë me...

Gjoba 110 milionë euro, PD padit Ramën dhe zyrtarë të tjerë: Do ta paguajnë dëmin me pasurinë e tyre

Partia Demokratike padit në SPAK kryeministrin Edi Rama, Engjëll Agaçin dhe zyrtarë të tjerë të lartë pas vendimit të arbitrazhit që detyron të dëmshpërblejë...

Ministre që jep konferenca shtypi me celular

Nga Dritan Kaba Asnjë respekt për qytetarët, asnjë respekt për gazetarët. Buratin që ia luajnë fijet me celular. Në 29 janar të këtij viti ka patur grevë...

Tromboza nga AstraZeneca? EMA: Efekt anësor i mundshëm, por shumë i rrallë

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) deklaron se rastet e trombozës pas injektimit të vaksinave “AstraZeneca” janë një efekt anësor i mundshëm, por shumë i...

Shpëtim Idrizi: Vlora, zemra e PDIU-së dhe Çamërisë! Nuk humbet Shqipëria, se largohet Edi Rama

Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka vijuar në Vlorë turin e takimeve elektorale, për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ai...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...