- Advertisement -

TAG

Ogerta Manastirliu

“Universitetet mësim online”, Manastirliu: Kemi rritje të rasteve në 2 javët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu dhe përfaqësues të Komitetit Teknik të Ekspertëve në konferencën e sotme për situatën epidemiologjike bën me dije se është...

Manastirliu: Nuk ka lehtësim masash, fluturimet me Britaninë të pezulluara deri me 1 shkurt

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë një përmbledhje në lidhje me situatën Covid në të cilën ndodhet vendi ynë. Në një konferencë për mediat,...

Dita e tretë e vaksinimit antiCovid, ja kush po vaksinohet sot

Sot regjistrohet dita e tretë e vaksinimit kundër virusit COVID-19 në Shqipëri. Procesi po vijon të kryhet në ambientet e stadiumit “Air Albania”. Ministrja e...

Dita e dytë e vaksinimit anti-COVID! Në listë rreth 50 epidemiologë

Ditën e djeshme u injektuan 50 dozat e para të vaksinës antiCovid në vendin tonë, shpërndarja e saj vijon edhe sot. Raportohet se kryeministri Rama i...

Qeveria do na numërojë këpucët/ Manastirliu: Mbyllemi në orën 20:30, në fuqi nga 24 dhjetori (film)

Qeveria ka vendosur që me rastin e festave të fundvitit ta mbyllë Shqipërinë akoma më shumë. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një konferencë...

Manastirliu paralajmëron masa të reja për festat e fundvitit: Festoni në familje

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka paralajmëruar masa të reja kufizuese për festat e fundvitit, ndërsa bëri apel që këtë vit të festohet në...

Manastirliu në qendrën e re shëndetësore të Vaqarrit: Po punojmë fort për vaksinën anti-Covid

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, deklaroi se megjithë situatën e vështirë të epidemisë, nuk është ndalur për asnjë moment programi kombëtar...

Sot nisin testet e shpejta në Tiranë, Manastirliu: Rezervimi bëhet pranë mjekut të familjes

Nga sot në Tiranë do të nisin të aplikohen testet e shpejta për pacientët e dyshuar si të prekur me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu bën...

Epidemiologu demonstron live si kryhet testi i shpejtë (film)

Mjeku epidemiolog, Rexhep Muja ka demostruar live në studion e Radar Informativ si bëhet një test i shpejtë. Siç ka njoftuar Ministrja e Shëndetësisë Ogerta...

Manastirliu: Vaksinimi i gripit ushtrim i mirë për vaksinën anti-COVID

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu tha se është siguruar financimi i plotë për paketat e trajtimit ambulator falas për pacientët që...

Latest news

159 viktima nga aksidentet në 2020, Urgjenca: Stop luftës së heshtur, 13 këshilla për shoferët

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore deklaron se gjatë vitit që u mbyll edhe pse kishte një kufizim të lëvizjes për shkak të pandemisë, u...

U kishte premtuar kalimin në BE, kapet korçari duke transportonte sirianët me kamionçinë

Një 35-vjeçar është arrestuar në Devoll, pasi u kap duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm nga Siria. I arrestuari është M. L. 35 vjeç,...

Po rriheshin me njëri-tjetrin, policia arreston babë e bir në Vlorë

Policia ka vënë në pranga dy persona, babë e bir, pasi u konfliktuan me njëri tjetrin. Sipas informacionit nga policia, ngjarja ka ndodhur në Selenicë...

Pastërtia e figurës dhe profesionalizmi, KPK rihap hetimin për gjyqtaren Marinela Osmani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të premten se ka vendosur të hapë hetimin për pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin për gjyqtaren e Gjykatës...

30 vjetori i themelimit të Shoqatës “Çamëria”, Selami Kolonja: Edhe unë jam Çam!

Këngëtari i njohur nga Struga, Selami Kolonja ka dërguar një mesazh urimi në kuadër të 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike "Çamëria". Kolonja shprehet...
- Advertisement -