- Advertisement -

TAG

Mimi Kodheli

Votoi kundër emërimeve të Bledi Çuçit dhe Milva Ekonomit, Mimi Kodheli sqaron: Lapsus, nuk kisha syzet! (film)

Dje, në Kuvend u votuan emërimet e dy ministrave të rinj, Bledi Çuçi në krye të Ministrisë së Brendshme dhe Milva Ekonomi në krye...

Votoi kundër emërimit të Çuçit dhe Ekonomit, Kodheli: Në atë moment nuk kisha syzet

97 vota pro shkuan në seancën e sotme pro emërimit të Çuçit dhe Ekonomit si ministrat e rinj të qeverisë, por vetëm një deputet...

Vjosa Osmani Mimi Kodhelit: Miratoni rezolutën mbi gjenocidin serb të kryer ndaj shqiptarëve të Kosovës

Kryetarja e Kuvendit dhe u.d. e Presidentit, Vjosa Osmani, si dhe nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci, i kërkojnë deputetes Mimi Kodheli dhe Komisionit për...

Mos na fyeni inteligjencën, unë jam mësuese, nuk jam Ti!

Nga Alketa Ipeku Unë jam mësuese, nuk jam Ti. Sapo dola nga bangat e universitetit fillova punën si mësuese. U bëra e tillë e më pas u...

Zyshat e (pa)lyera dhe përgjegjësitë institucionale

Nga Elsa Skënderi Rakipllari   Në një mbledhje të Aleancës së Grave Deputete sot, fjala e njërës prej anëtareve të kësaj Aleance, u duk se vinte nga...

Kuvendi fshin kritikat për abuzimin e 15 vjeçares në mbledhjen e komisionit (Film)

Kuvendi i Shqipërisë organizoi një ditë më parë mbledhjen e Aleancës së Grave deptuete ku në qendër të diskutimeve ishte abuzimi seksual nga roja...

Zbardhet debati në Kryesinë e PS, Xhafaj e Majko dalin kundër Ramës

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, dhe ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, e kanë vënë në siklet Kryeministrin Rama, kur i kërkuan dje që Kryesia...

Raporti i Komisionit të Venecias, Presidenca: Kur Mimi nxjerr sekretin para kohe (Film)

Pas publikimit të raportit të Komisionit të Venecias për Presidentin ka reaguar sërish Presidenca. Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, ka publikuar një prononcim të deputetes...

syri.net: Këshilltari i Edi Ramës spiun i rusëve

Një skandal i madh për çështjet e sigurisë zhvillohet prej kohësh në zyrën e Edi Ramës. Këshilltari për Sigurinë i Ramës, Gjeneral Maksim Malaj, nga...

Balla: S’ka plan B për Shqipërinë, Italia mbëshetje për integrimin

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka marrë pjesë në një seancë pune pyetje-përgjigje në Komisionin e Politikës së Jashtme të...

Latest news

Po rregullonte depozitën, 54-vjeçarja bie nga taraca e pallatit në Tiranë

Një person ka rënë nga një lartësi në zonën e Ali Demit në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shtetësja, M.XH., 54-vjeçe ka qënë duke...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...
- Advertisement -