- Advertisement -

TAG

Olta Xhacka

Xhaçka: Ballkani i Hapur e kthen rajonin në hapësirë bashkëpunimi, s’e kemi harruar Kosovën

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme deklaroi në Kuvend se Ballkani i Hapur është një nismë e guximshme për ta kthyer rajonin në...

Djegia e autobusit me 45 turistë, Xhaçka: Dhimbje për jetët e humbura të shqiptarëve nga Maqedonia

Ministrja e për Evropën dhe Punët e Jashtme në vendin tonë Olta Xhaçka ka reaguar në lidhje me tragjedinë e ndodhur në Bullgari, ku...

Sali Berisha: Olsi Rama dhe Olta Xhaçka miq të pandarë ne bixhozin me Call Center

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me skandalin e Call Center-ave, pasi k SPAK ka nisur hetimet pas kërkesës së Gjermanisë dhe Holandës,...

Ambasadori serb mesazh Xhaçkës: Ndërhyrja në punët e brendshme të njëri-tjetrit nuk ndihmon

Ambasada e Serbisë në Shqipëri ka falenderuarministren e Jashtme, Olta Xhaçka për gatishmërinë e shprehur për t’i forcuar lidhjet mes dy vendeve. Gjatë takimit të...

Xhaçka takon ambasadorin serb, i kërkon të përmirësojnë bashkëpunimin: Njohja e Kosovës kyçe

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka takuar sot ambasadorin e sapoemëruar të Serbisë në Shqipëri. Xhaçka shprehet se dy vendet kanë akoma shumë punë...

Raporti i KE, Xhaçka lexon pikat pozitive: Akuzat e zgjedhjeve po hetohen

Ministrja e Jashmtme Olt Xhacka ka reaguar për Raport Progresin për zgjerimin e prezantuar sot në Komisionin Europian. Në një deklarate per mediat, ministrja u...

Siç premtoi qeveria, mbërritën 259 afganë të tjerë

Një tjetër grup afganësh kanë mbërritur pasditen e sotme në Shqipëri. Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka njoftoi se janë 259 fëmijë, gra e burra. “259...

LAJM I FUNDIT/ Xhaçka jep lajmin: 259 afganë mbërrijnë në aeroportin e Rinasit, tani kanë strehë të sigurt

Ministrja Olta Xhaçka 259 fëmijë, gra e burra të larguar nga Mazari Al Sharif, kanë mbërritur pak më parë në aeroportin e Rinasit.  Falë koordinimit me...

Denoncimi: Olta Xhaçka inauguron mandatin me një pronë të re

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi një tjetër denoncim për ministren e rikonfirmuar, Olta Xhaçka. Sipas tij, ajo e ka nisur mandatin me një pronë të...

VOA: Pak ndryshime në qeverinë e re “Rama 3”

Në Shqipëri, qeveria e re e kryeministrit Edi Rama do të ketë shumë pak ndryshime. Në postet kryesore, u rikonfirmuan ministrat aktualë: Olta Xhaçka...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -