Akuzat e PD për Xhafën, socialistët: Po sulmohet reforma në drejtësi

Duhet të lëçisni

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Partia Demokratike bëri publike sot një audio ku pretendohet se vëllai i ministrit Xhafaj ndihmon një trafikant që ka qenë bashkëpunëtori i tij para se të arrestohej në Itali.

Demokratët gjithashtu thanë se janë trafikuar ligjet nga Xhafaj me qëllimin që të mos ekstradohej i vëllai, Agron Xhafaj.

Ulsi Manja dhe anëtarja e PS në këtë komision Vasilika Hysi kanë dalë sot në një konferencë për mediat për tju përgjigjur akuzave të PD

Ulsi Manja tha se Reforma në drejtësi është vënë padrejtësisht nën sulmin e partive të opozitës.

“PD-në e kuptojmë se e ka braktisur paketën e dytë të ligjeve të paketës në drejtësi, por nuk e kuptojmë sot ndryshimin e qendrimit të LSI e cila ka qenë prezente në komisionin e Ligjeve. Konkretisht te projektligji, ligji tashmë i kodit të procedurës penale, neni 491. Komisioni i Posacëm i Reformës në Drejtësi pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese dhe paketës bazë mori vendim që paketa e dytë të miratohet në Komisionin e Ligjeve. Ia dërguam seancës plenare dhe më 22 dhjetor 2016 Kuvendi vendosi që 26 projektligjet të shqyrtohen e miratohen nga Komisioni i Ligjeve. Neni ka qenë i reflektuar jo vetëm në draftin e grupit të eksperteve por më 12 mars një ditë para diskutimit ka qenë i shpërndarë për relatorët, misionit EURALIU-s, deputetëve të LSI, Ministrisë së Drejtësisë. Komisioni i ka miratuar nen për nen për 3 ditë ku e gjithë praktika parlamentare është e aksesuesshme për këdo që ka interes të zbardhë plotësisht edhe këtë nen shumë të debatuar”, tha Manja.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...