- Advertisement -

TAG

PD

PD reagon për incidentin me gazetarin te ‘Varri i Bamit’, Vokshi: Dhuna policore reflekton sjelljen e kryeministrit. Dënojmë sjelljen brutale të përsëritur të forcave...

Partia Demokratike ka reaguar pas incidentit me gazetarin e News24. Deputetja e zgjedhur e PD Albana Vokshi tha në një deklaratë nga selia e...

“Nuk më flakën nga Këshilli i PD-së, por ika vetë unë”. A e ka favorizuar në parti të qenurit mikeshë e Argita Berishës? Ja...

Ish-kandidatja për kreun e Partisë Demokratike, Edith Harxhi ka qenë e ftuar ditën e sotme në një intervistë me moderatorin, Rezeart Xhaxhiu, për të...

“Ja si duhej të bëhej analiza e 25 prillit”, Bujar Nishani sulmon Bashën: Po bën çdo gjë për të mbajtur karrigen!

Po i ndodhin shumë gjëra të papëlqyeshme për herë të parë. Mbi të gjitha duhej të projektohej e ardhmja. Këtë radhë kuvendi nuk u...

Kush zgjodhi që të bojkotonte Kuvendin nga rivalët e Bashës? Nishani e lë karrigen bosh, Shehaj…

Ka nisur që prej orës 11:00 të paradites së sotme Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike, ku do të miratohen ndryshimet statutore, si dhe do...

Demokratët përfundojnë analizën e 25 Prillit, 13 konkluzionet që sipas PD-së vërtetojnë masakrën zgjedhore

13 konkluzionet/përfundimet e analizës së masakrës zgjedhore të 25 Prillit 2021 janë si më poshtë: 1- Për të ndikuar në rezultatin e zgjedhjeve Qeveria u...

Emërimi i kreut të ri të AMA-s, PD: Rama injoroi me arrogancë kërkesën e OSBE dhe BE

Deputetja e zgjedhur e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ka reaguar pas emërimit të kreut të ri të Autoritetit të Medias Audiovizive. Vokshi theksoi në deklaratën...

Vokshi: Kapja politike e AMA-s nga Edi Rama, e papranueshme edhe për BE

PD ka reaguar sërish përmes deputetes së zgjedhur Albana Vokshi lidhur me votimin e parashikuar sot në Kuvend, për zgjedhjen e kreut të AMA-s. “Tentativa...

“Sot në Shqipëri askush nuk është më i sigurtë”, denoncon PD: Avokati që u dhunua në Sarandë është aktivisti jonë

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka deklaruar mbrëmjen e sotme se Marjel Mejdi, avokati që u dhunua ditën e sotme në Sarandë, është...

Zyrtari i lartë i DASH përfundon takimin mbi 1 orë me Bashën, e shoqëroi ambasadorja Kim

Ndihmës Sekretari Amerikan për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Philip Reeker, ka mbërritur në Shqipëri për të zhvilluar disa takime të nivelit të lartë. Mësohet se...

Dhënia e lejes për ndërtimin e Teatrit të Ri Kombëtar, reagon PD: Vendimi i KKT presion mbi Gjykatën Kushtetuese

Albana Vokshi, deputetja e zgjedhur e Partisë Demokratike, ka reaguar përmes një deklarate për media në lidhje me dhënien e lejes nga ana e...

Latest news

Arrestohen 2 persona dhe procedohen 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale në Dibër

Dy persona kanë rënë në pranga dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale. 57-vjeçari B.B., banues në Burrel është arrestuar...

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...
- Advertisement -