- Advertisement -

TAG

PD

Basha porosit deputetët që të mos i shmangen mediave lidhur me çështjen e përjashtimit të Berishës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur ditën e sotme në Selinë Blu 8 deputetët Tomor Alizoti, Belind Këlliçi, Ervin Salianji, Alfred Rushaj,...

“Çështja Berisha”/ Basha takim në selinë blu me “të besuarit e tij” në PD, ja çfarë është vendosur

Kryedemokrati Lulzim Basha, ka zhvilluar një mbledhje këtë paradite me 7 deputetë, ku në fokus të takimit ka qenë qasja në publik për “çështjen...

PD-së i duhet një kryetar dhe ekip tjetër që të përfaqësojë anëtarësinë

Nga Ylli Manjani Që të sqarojmë termat. ***** PD nuk rrezikon të përçahet, siç thonë disa analistë dhe tituj artikujsh, por të RRUDHET. TË SHKRIHET. Përçarja si term...

Basha përjashtoi Berishën nga grupi i PD, Agron Gjekmarkaj “qep gojën”: Kur të më mbushet mendja do e them mendimin tim…

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj nuk ka pranuar që të tregojë asgjë nga çfarë u diskutua në mbledhjen e Kryesisë. Në...

Grisën fletët e votimit dhe goditën tavolinat me grushte, Lulzim Basha flet pas braktisjes së seancës parlamentare: Nga Vermoshi në Konispol ta kthejmë në...

Brenda saj ndodhet sot njerëzit që kanë dhunuar demokracinë shqiptare, nisur nga Edi Rama, shkatërruesi i zgjedhjeve, reformës në drejtësi dhe rendit kushtetues. Dauhet...

Sali Berisha hipën mbi makinë te Kuvendi, rrethohet nga dhjetra mbështetës (film)

Berisha: "Sot nis beteja jonë, sot nis beteja jonë për shpëtimin e Partisë Demokratike dhe të Shqipërisë nga pazaret e turpshme të Lulzim Bashës...

Berisha hyn në Kuvend me tre deputetë demokratë

Edi Paloka, Tritan Shehu dhe Flamur Noka kanë marrë vendimin e jetës së tyre sot duke hyrë në Kuvend në krah të Sali Berishës...

Mbyllet seanca e parë parlamentare, çfarë pritet të ndodhë në orën 17:00

Është mbyllur seanca e parë parlamentare e legjislaturës së 10-të të Kuvendit. Kryesuesja e seancës ka qenë deputetja e PS-së Luljeta Bozo. Në këtë seancë...

Aleati këshillon Berishën: Krijo një grup të pavarur në Kuvend

Kryetari i partisë Bashkimi Liberal Demokrat, Arian Starova pjesë e koalicionit me PD-në zgjedhjet e 25 Prillit, por edhe aleat i Sali Berishës gjatë...

Përjashtoi Berishën nga grupi parlamentar, Basha: Vendimi më i vështirë për mua

Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar se pavarësisht përjashtimit, kontributi i Berishës në PD nuk mund të sfumohet. Ai tha se ky vendim nuk cenon...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...
- Advertisement -