- Advertisement -

TAG

PD

PD “rikthehet” nesër në Parlament, zbulohet lëvizja “blic” që do bëjë 1 orë para seancës plenare

Pas djegies së mandateve, Partia Demokratike do të rikthehet nesër në Kuvend, ndërsa mësohet se 1 orë para seancës së parë parlamentare që do...

Fermeri i jep fund jetës/ Reagon PD: Këmbanë alarmi për gjendjen e bujqësisë. Duhet mbështetje!

Një fermer i ka dhënë fund jetës në Roskovec, sepse prodhimi i serave të tij shitej me çmim shumë të ulët, dhe kësisoj, nuk...

Këshilli Kombëtar i jep besim unanim, kush janë 4 nënkryetarët e rinj të PD-së

Për herë të parë, Partia Demokratike do të ketë dy gra nënkryetare: Jorida Tabaku, nënkryetare përgjegjëse për marrëdhëniet me jashtë dhe Grida Duma, nënkryetare...

PD riorganizohet para nisjes së parlamentit, zgjedh të hënën pasuesin e Nishanit dhe Kryesinë

Java e ardhshme rikthen politikën në skenë pas pushimeve të verës. E ndërsa kryeministri Edi Rama paralajmëroi se do të shpallë përbërjen e qeverisë...

Shtyrja e vitit shkollor, reagon Vokshi: Dështimi i radhës i Qeverisë

Shtyrja  e fillimit të vitit të ri shkollor me dy javë, ka sjellë edhe reagimin e Partisë Demokratike. Deputetja Albana Vokshi, është shprehur se...

Berisha për Kim: Transparenca, rruga e vetme që shqiptarët të mos hanë bar

Ish kryeministri Berisha në një konferencë të zhvilluar për mediat i është përgjigjur deklaratave të ambasadores së SHBA në Tiranë Yuri Kim, e cila...

Falsifikoi formularin e dekriminalizimit, PD kallëzon në SPAK Qerim Ismailajn

Partia Demokratike ka kallëzuar në SPAK kreun e  Bashkisë së Mallkastrës Qerim Ismailaj, i dënuar me 3 vite burg në Greqi. Më herët KQZ refuzoi...

Teatri Kombëtar i kaloi Bashkisë, reagon PD: Akt tjetër poshtërues nga qeveria, Edi Rama del mbi gjykatat

Deklarata e Albana Vokshit: Vendimi i qeverisë për të kaluar tokën e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës është një akt tjetër poshtërues...

PD reagon për incidentin me gazetarin te ‘Varri i Bamit’, Vokshi: Dhuna policore reflekton sjelljen e kryeministrit. Dënojmë sjelljen brutale të përsëritur të forcave...

Partia Demokratike ka reaguar pas incidentit me gazetarin e News24. Deputetja e zgjedhur e PD Albana Vokshi tha në një deklaratë nga selia e...

“Nuk më flakën nga Këshilli i PD-së, por ika vetë unë”. A e ka favorizuar në parti të qenurit mikeshë e Argita Berishës? Ja...

Ish-kandidatja për kreun e Partisë Demokratike, Edith Harxhi ka qenë e ftuar ditën e sotme në një intervistë me moderatorin, Rezeart Xhaxhiu, për të...

Latest news

PD kërkon komision hetimor për 25 Prillin, Basha: Buka dhe tre prioritetet e PD-së

Mes debatit dhe çarjes së bazës për shkak të përjashtimit të Sali Berishës, situata brenda PD-së nuk është aspak e qetë. Megjithatë Lulzim Basha...

Përplasja me Bashën, Berisha merr 6 deputetë të grupit të PD

Sali Berisha e nisi foltoren e tij me demokratët për të krijuar një parti që sipas tij në fund do të dalë më e...

KFOR: Po monitorojmë situatën në mbarë Kosovën

Misioni ushtarak i NATO-s në Kosovë ka thënë të hënën se ka rritur numrin e patrullimeve në gjithë Kosovën, përfshirë edhe pjesën veriore. “KFOR-i po...

Vuçiç nuk pranon propozimin e ambasadorëve për zgjidhje në veri: Ishte kërcënim dhe fakt i kryer

Ka përfunduar në Beograd takimi mes presidentit  Alëksandër Vuçiç dhe ambasadorëve të Quint-it, ku nuk është arritur asnjë marrëveshje. Takimi filloi në orën 13:00 dhe...

Tërmeti 5.8 ballë në Kretë, sizmiologu i njohur grek: Nuk pritej i kësaj shkalle, s’e dimë nëse është paralajmërim për të tjera lëkundje

Një tërmet me magnitutë 5.8 ballë të shkallës rihter goditi ishullin e Kretës këtë të hënë, duke shënuar deri më tani dhe 1 viktimë....
- Advertisement -