- Advertisement -

TAG

Fatmir Xhafaj

Si i trefishoi të ardhurat Xhafaj dhe borxhi 54 mijë euro për një makinë

Deputeti dhe ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj zotëron pasuri familjare me vlerë 57.4 milionë lekë, e cila ka pasur si burim kryesor rritjeje shitjen...

Trafiku i kokainës/ Emiljano Nuhu flet nga ekzili: Informova Ardi Veliun për klanin “Rraja”. Ai nuk e referoi rastin (film)

Një ditë më parë në një operacion të policisë belge dhe asaj gjermane ra në pranga nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja. Ish-oficeri i policisë...

Bëmë mama të të ngjaj

Byroja Kombëtare e Hetimit ka zgjuar shumë emocione e nostalgji. Rastësisht ka emrin "byro" si dikur Byroja Politike që hetonte e gjykonte vetë çdo gjë....

SPAK-ASPAK luftë kundër terrorizmit dhe trafiqeve apo dorëzim ndaj krimit dhe terrorizmit?*

Me ndryshimet e vrullshme ligjore  në revolucionin e të ndryshuarit të çdo strukture, gërme apo koncepti të drejtësisë së vjetër jorilindase, krijuan dhe SPAK-un...

Ndryshimet në Kodin Penal, Xhafaj: Duhet të jemi të kujdesshëm, ka nevojë për konsultim

Teksa në mbledhjen online të Komisionit të Ligjeve po diskutohen ndryshimet në Kodin Penal, ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka kërkuar më shumë kujdes...

Operacioni Forca e Ligjit/ Çfarë fshihet pas përplasjes Rama-Xhafaj

Nuk ishin të shumta portalet që lajmëruan të martën se Operacioni Forca e Ligjit pritet që t’i dërgojë letër edhe vëllait të ish-ministrit të...

Fatmir Xhafaj i reformës në drejtësi hetues i torturës në kohën e shokut Veri (film)

Top Story udhëtoi drejt Krujës, për të gërmuar mbi të kaluarën e Xhafajt, si hetues. Filmimet, Top Story i përqëndroi tek një godinë, e cila...

Meta i përgjigjet me urgjencë Xhafajt: Skandaloz presioni politik

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas deklaratave të ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, në lidhje me përplasjen për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Xhafaj pyeste se...

Zbardhet debati në Kryesinë e PS, Xhafaj e Majko dalin kundër Ramës

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, dhe ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, e kanë vënë në siklet Kryeministrin Rama, kur i kërkuan dje që Kryesia...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -