- Advertisement -

TAG

Ulsi Manja.

Vetingu në Kosovë, Manja shpreh vlerësime për ekspertët

Pas mbledhjes së dy qeverive në Kosovë, Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja i është përgjigjur interesit të mediave lidhur me Vetingun që Kosova planifikon...

Manja përplaset me shqiptarin e Maqedonisë së Veriut: Ti je shqiptar gjakpërzier

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja është përplasur sot në rrjetin social Facebook me një shqiptar të Maqedonisë së Veriut i cili e komenton ashpër...

Ulur krah Yuri Kim/ Manja sulmon Berishën: Kur do t’ia shtrojë petët drejtësia këtij

Mazhoranca nuk i ndal thirrjet ndaj drejtësisë që të marrë parasysh vendimin e DASH dhe të nisë hetimet ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha. Pas kryeministrit...

E mbështet dot ligjin për dekomunistizmin? Manja i përgjigjet Alibeajt: Keni komunistin në grup

Ligji për ish të përndjekurit politikë ka përplasur në Kuvend kreun e grupit parlamentar demokrat Enkelejd Alibeaj dhe ministrin e Drejtësisë Ulsi Manja. Alibeaj...

Arrestimi i drejtorit të burgut të Reçit, Manja: Kush shkel ligjin është në duart e drejtësisë

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka reaguar në lidhje me arrestimin e drejtorit të komanduar të burgut të Reçit. “Ne vazhdojmë punën por persona që...

Manja për Integrimin: Me hapjen e negociatave duhet të funksionojmë si sahat, sytë vëzhgues do të rriten

Ministria e Drejtësisë ka zhvilluar sot një tryezë diskutimi mbi procesin e integrimit me pjesëmarrjen e përfaqësuesve të ndryshëm të agjensive ligjzbatuese në vend. Në...

Rikthehet byzylyku elektronik për të burgosurit, Manja shmang përgjigjen për shokët e partisë

Drafti për Hartën e Re gjyqësore do t’i nënshtrohet një konsultimi të dytë publik. Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja thotë se bashkë me Këshillin...

Tre vite burg për katër dritare pa leje, Manja takon Lakon

Ministri i Drejtësisë, ka zhvilluar një takim me Boiken Lako, i cili u dënua me 3 vite burg pasi hapi katër dritare në një...

“Shuplaka” e SHBA-së ndaj Rakipit dhe Ndroqit, reagon për herë të parë maxhoranca

Departamenti  i Thesarit të Shteteve të Bashkuara për Kontrollin e Pasurive të Huaja (OFAC) ka sanksionuar ditën e sotme ish-deputetin e PDIU, Aqif Rakipi...

“Zgjedhjet i fiton Rama, ne numërojmë votat”, batuta e Manjas me Çuçin

Kongresi i Partisë Socialiste është shoqëruar edhe me replika dhe debat mes dy ministrave, Bledi Çuçit dhe Ulsi Manjës. Në Fillim ishte Ministri i...

Latest news

Eurodeputetja gjermane kundër Ballkanit të Hapur: Minon procesin e anëtarësimit në BE

Nënkryetarja e Delegacionit në Komitetin Parlamentar të Asociimit BE-Ukrainë dhe anëtare e Komisionit për Punë të Jashtme dhe anëtare e Delegacionit në Parlamentin e...

“Skandal diplomatik”, Berisha: Rama shpërtheu në sharje prej ordineri ndaj Bullgarisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me komentet e kreut të qeverisë Edi Rama në Bruksel pas bllokimit të negociatave nga vetoja e...

Pas “dështimit” të Samitit, SHBA thirrje BE: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Qeveria amerikane ka reaguar pas Samitit të BE- Ballkani Perëndimor që u mbajt së fundmi në Bruksel, ku Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk...

Lufta Rusi-Ukraine, dalin shifrat e frikshme: Mbi 3 mijë delfinë të ngordhur në Detin e Zi

Mbi 3,000 delfinë në Detin e Zi kanë ngordhur si pasojë e pushtimit të Ukrainës nga Rusia. Lajmin e bëjnë të ditur shkencëtarët ukrainas...

Fermë kanabisi brenda anijes, shkatërrohet banda e trafikantëve shqiptarë

Një bandë shqiptare e trafikut të drogës është shkatërruar nga policia spanjolle. Në pranga kanë përfunduar tre trafikantë. Siç raportojnë mediat vendase, shqiptarët janë...
- Advertisement -