Kuvendi fshin kritikat për abuzimin e 15 vjeçares në mbledhjen e komisionit (Film)

Duhet të lëçisni

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Kuvendi i Shqipërisë organizoi një ditë më parë mbledhjen e Aleancës së Grave deptuete ku në qendër të diskutimeve ishte abuzimi seksual nga roja i shkollës me një 15 vjeçare në Babrru të Tiranës.

Mes diskutimit të grave deputete ajo që ra në sy ishte reagimi i fortë i ish-kryetares së Komisionit të Ligjeve, Vasilika Hysi dhe kryetares së Komisionit të Politikës së Jashtme, Mimi Kodheli.

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Kodheli e drejtoi gishtin e përgjegjësisë për abuzimin e minorenes edhe tek sistemi arsimor, duke akuzuar drejtëpërdrejtë mësuesit për largimin e vëmendjes nga problemet e nxënësve.

“Dikur ne mësuesit i konsideronim si prindërit tanë të dytë, të ka marrë në telefon prindi, të paktën unë i takoj asaj gjenerate, dhe mësuesja merrte në telefon dhe thoshte se pse ka munguar fëmija. Por sot zysha tona e kanë mendjen për të bërë të tjera punë, nuk të del koha të jesh edhe zyshë të bësh ditarin tërë ditën, të lysh edhe flokët, sytë buzët, vetulla me funde e minifunde. Zysha tona kanë qenë të pamartuara dikur por sot smerret vesh se kush është bërë zyshë. Do ta marrim këtë situatë në dorë apo do flasim”, tha Kodheli.

Por pas publikimit në ABC NEWS të kronikës ku shprehej edhe revolta e deputeteve socialiste për ngjarjen dhe dështimin e autoriteteve për të parandaluar ngjarjen, Kuvendi i Shqipërisë fshiu nga faqja e tij zyrtare videon e mbledhjes duke shuar në këtë mënyrë edhe zërat kritikë brenda maxhorancës.

Videoja e mbledhjes u rihodh mëngjesin e të mërkurës sërish nga shërbimet e Kuvendit.

Këtë herë Kuvendi u investua ta montojë edhe një herë videon e mbledhjes dhe në të mungon komunikimi i deputetes socialiste Mimi Kodheli. Videoja më sipër tregon radhën e komunikimeve dhe videon e montuar nga Kuvendi ku duket qartë se Kodheli është fshirë.

Është e paprecedentë se si videot e mbledhjeve të Kuvendit që duhet të jenë të hapura për syrin e publikut, censurohen dhe montohen duke hequr zërat kritikë.

/abcnews.al/

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...