- Advertisement -

TAG

kuvendi

Këshilli i Europës paralajmëron Kuvendin: Hiqni dorë nga “ligji antishpifje”

"Nxis Kuvendin që të heqë dorë nga ky projekt ligj..." Këshilli i Europës ka reaguar me një deklaratë për ligjin për mediat. Stefan Schennach nxit Kuvendin...

Një shqiptar në krye të Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi rizgjidhet për 4 vitet e ardhshme

Talat Xhaferi është rizgjedhur edhe njëherë në krye të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut. Lajmi është bërë i ditur nga mediat vendase, që njoftojnë se...

Kuvendi miraton me 106 vota “pro” dhe 10 “kundër” ndryshimet kushtetuese për “Zgjedhoren”

Me 106 vota pro dhe 10 kundër, Kuvendi i ka dhënë ok-in ndryshimeve Kushtetuese që synojnë të heqin koalicionet parazgjedhore, dhe sanksionojnë hapjen e...

Lëvizja Vetëvendosje: Ndryshimet kushtetuese për sistemin zgjedhor e deformojnë vullnetin e qytetarëve

Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri ka deklaruar se ndryshimet e propozuara kushtetuese e përkeqësojnë edhe më tej sistemin zgjedhor në vendin tonë. Përmes një postimi në Facebook, Lëvizja...

Koronavirusi/ Meqë na u drejtua si prind po si prind po i luten: Mbylle Kuvendin shoku Gramoz!

Të gjithëve u ka bërë përshtypje se si Gramoz Ruçi ju drejtua qytetarëve që të marrin masat për të përballuar koronavirusin, në mënyrë që...

Miratohet në Kuvend Marrëveshja e 5 qershorit! 97 vota pro, vetëm 6 deputetë votuan kundër

Kuvendi ka miratuar Marrëveshjen e 5 qershorit me 97 vota pro në seancën e sotme. 74 vota pro ishin nga shumica, teksa 23 nga grupet...

Rama: Marrëveshja e 5 qershorit s’më pëlqen, ka një problem të madh

Lidhur me draftin për Reformën Zgjedhore, kryeministri Edi Rama është shprehur se palët duhet ta dinë që nuk mund t’i marrin të gjitha. Duke folur...

Ndryshimet Kushtetuese/ Vasili: Landfilli zgjodhi të vrasë veten. Ndjesë pastë!

Komisioni parlamentar i Ligjeve, ditën e sotme nëpërmjet pjesmarrjes virtuale në mbledhejn e sotme të deputetëve të mazhorancës dhe opozitës brenda Kuvendit kanë miratuar...

Manastirliu tregon detajin e rëndë: Tre të intubuar janë mosha të reja

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zbuluar nga foltorja e Kuvendit moshën e tre prej pacientëve të intubuar në spitalin Infektiv. Manastirliu tha se tre...

“Ha koqen e karameles në gojë…. Prova se kemi Kuvendin më të keq në historinë e Shqipërisë!”

Nga Artan Fuga Lavdi marrëzisë ! Për të mirën e Partisë, me urdhërin e bosit, fus në gojë lëpirësen që ma japin njerëz të panjohur në...

Latest news

OFL zbarkon në Elbasan, 5 të dënuarit që duhet të “zbardhin” pasurinë

OFL i ka dërguar formularin për deklarimin e pasurisë pesë personave të dënuar për trafik dhe kultivim të lëndëve narkotike në Elbasan. Ata janë Artan...

Gjykata e Elbasanit lë në burg Erjon Alibejn, i arrestuar për dy vrasje

Gjykata e Elbasanit ka lënë në fuqi masën “Arrest në burg” për Erjon Alibejn, i arrestuar të premten për dy vrasje. Alibej akuzohet si organizator...

Gazeta greke hapet me titullin “F**k you Erdogan”/ Turqia padi ndaj drejtuesve të medias

Një artikull i disa ditëve më parë i gazetës greke “Dimokratia”, që fyente publikisht në gjuhën turke presidentin turk, Erdogan, ku shkruante “Fuck you...

Rama inspekton punimet për landfillin e ri të Beratit: 7 vite më parë Shqipëria ishte turpi i botës

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet për landfillin e ri të Beratit që do të administrojë mbetjet e qytetit, Kuçovës e Urës Vajgurore. Rama thotë...

Një vit nga tërmeti 21 shtatorit, Vasili: Qytetarët rrinë akoma në çadra dhe kontenierë, qeveria asnjë plan

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar sot në 1- vjetorin e tërmetit të 21 shtatorit, duke akuzuar qeverinë se nuk ka asnjë plan...
- Advertisement -