Rrjetet sociale japin arsyen pse Rama thërret pleq në lista…

Duhet të lëçisni

“Pjesëmarrja më e madhe në histori”, Basha: E di barrën e rëndë të përgjegjësive që do të kemi pas 25 Prillit

Basha: Kjo është energjia e ndryshimit, ky është rrezatimi i njerëzve që kthejnë besimin te vetja, te fitorja, te Shqipëria. Ky është zëri, këto janë...

Makinat e demokratëve pushtojnë sheshin “Nënë Tereza”, ja si duket atmosfera në nisje të takimit përmbyllës të fushatës së PD-së

Partia Demokratike pritet të mbyllë mbrëmjen e sotme në orën 19:00, në kryeqytet, fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 Prillit. Mbyllja do të bëhet në...

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kryeministri Edi Rama e largoi Vasilika Hysin nga politika duke thënë se është koha e të rinjve. Por në vend të saj, po vijnë vetëm të moshuar si Najada Çomo dhe Luljeta Bozo.

Kandidatët e kryeministrit kanë frymëzuar rrjetet sociale me qindra meme dhe batuta online.

Ndiqini më poshtë disa prej tyre:

GENC SEJKO

-Ka një arsye që thërret pleq. Do që të duket i ri vetë.

-Këta duhet të jenë shokët e klasës, të Kristaqit

-Na iku Nexhmija, se ajo do e pasuronte listën

AGIM XHAFKA

Rama i dha shpresë edhe Piperos.

-Po vazhdove kështu,me  1.000  infektime në ditë dhe me 20 vdekje e ke të vdekme që të fus deputet në listën e Skraparit,-i premtoi.

EDI OGA

Nëse virusi i kësaj pandemie nuk do të prekte mushkëritë por dhëmbët, unë e njoh dentisten që do të linte profesionin për t’u bërë deputete!

JULIAN DEDA

Një pyetje nga salla. Edi e mori Najadën për ta vlerësuar apo për ta mbrojtur?

BRIKEN FEJZULLAI

S’mbulohet Pllumi me Najadë! ~ Populli

LOLITA

Edi Rama i ka propozuar Luljeta Bozos të bëhet kryetare e FRESSH. Ajo e di ku i dridhen themelet qeverisë.

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

 

Më shumë shkrime

E Freskët taze

“Pjesëmarrja më e madhe në histori”, Basha: E di barrën e rëndë të përgjegjësive që do të kemi pas 25 Prillit

Basha: Kjo është energjia e ndryshimit, ky është rrezatimi i njerëzve që kthejnë besimin te vetja, te fitorja, te Shqipëria. Ky është zëri, këto janë...

Makinat e demokratëve pushtojnë sheshin “Nënë Tereza”, ja si duket atmosfera në nisje të takimit përmbyllës të fushatës së PD-së

Partia Demokratike pritet të mbyllë mbrëmjen e sotme në orën 19:00, në kryeqytet, fushatën elektorale për zgjedhjet e 25 Prillit. Mbyllja do të bëhet në...

Grevistët e Qafe-Barit nuk heqin dorë, nisin revoltën e parë fizike

Ish të burgosurit e burgut famkeq të Qafë-Baritnuk heqin dorë nga greva e tyre që ka nisur prej ditësh, pa arritur më parë një...

“Ata që shesin votën, shesin edhe motrën”

Fenomeni i njohur si “shitblerja e votës”, ka qenë prezent prej shumë vitesh në vendin tonë në çdo fushatë zgjedhore, dhe nga të dhënat...

Kampionët e sportit, mesazh shqiptarëve: Votoni ndryshimin (Film)

Kampionët e fushave të ndryshme të sportit i janë bashkuar opozitës dhe u kanë bërë thirrje shqiptarëve që ditën e diel në 25 prill...