- Advertisement -

TAG

Kryeministri Edi Rama

Rama zbulon datën: Ja kur lëshohet në hapësirë sateliti i parë (film)

Kryeministri Edi Rama, paralajmëroi gjatë fjalës së tij në sesionin e fundit në Kuvend, se Shqipëria vitin e ardhshëm do të lëshojë dy satelitë...

Rama krenar për patronazhistët: Kontributi i tyre na dha 74 mandate

Kryeministri Edi Rama foli për patronazhistët, gjatë konferencës me ambasadorin e BE, Luigi Soreca. I pyetur nga gazetarët nëse është krenar për patronazhistët dhe nëse...

Amendamentet e PD për ndryshimet kushtetuese, Rama: T’i japim një shans dialogut

Kryeministri Edi Rama deklaroi se mazhoranca është e gatshme të ulet me përfaqësues të opozitës për të diskutuar amendamentet dhe propozimët e tyre që...

PD: Kjo nuk është krizë energjitike, por krizë korrupsioni

Partia Demokratike deklaron se kjo që po kalon Shqipëria nuk është një krizë energjitike por një krizë korrupsioni, që sipas tyre përgjegjës kryesor është...

Nishani: Të shpëtojmë PD-në dhe të largojmë “sharlatanin e satelitëve”

Ish-presidenti Bujar Nishani reagoi pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama se Shqipëria do hedhë dy satelitë në hapësirë. STATUSI I PLOTE Edi Rama: “Do të dërgojmë...

Për çfarë do të dërgohen? Rama zbulon projektin e qeverisë: Satelitët në orbitë do i kemi shumë shpejt

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar sot projektin e ri se përse do të dërgohen satelitët në orbitë. “Përmes satelitëve dhe dronëve inteligjentë do të kemi...

Rama pas mbledhjes së kryesisë: Punësimet dhe drejtoritë nuk janë pronë e PS

Pas mbledhjes së Kryesisë së PS, kryeministri Edi Rama deklaroi sot  se punësimet dhe drejtoritë nuk janë pronë e PS, por e popullit shqiptar...

“Albania” dhe “Albania 2”/ Shqipëria, vendi i parë në rajon që do të çojë satelitë në orbitë

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi sot në Kuvend se brenda vitit të ardhshëm qeveria do të dërgojë në hapësirë 2 satelitë “Albania” dhe “Albania 2”. Kjo...

Rama i kthehet Bashës: Mos shaj e fyej si ai i “foltores”, nëse tregon anën tënde origjinale atëherë mund të diskutojmë për bashkëqeverisje

Kryeministri Edi Rama i është drejtuar kryedekomratit Lulzim Basha duke i thënë që të kursejë përdorimin e fjalëve fyese. Rama nënvizoi se është i hapur...

E përmendi Basha! Rama mbron Kastratin: Ti vë gjoba, shko në SPAK!

Pas deklaratave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, Kryeministri Edi Rama ka vazhduar replikat në sallën e Kuvendit, pasi kreu i opozitës deklaroi se...

Latest news

Rama vijon me dasmën: Jemi “dhëndër” në tentativë për në BE

Kryeministri Edi Rama vijon me “dasmën  dështuar” të integrimit në BE. Në përvjetorin e Fondacionit Gjerman “Friedrich Ebert” në Shqipëri, Rama foli për procesin...

28-vjeçari humb kontrollin e makinë, aksidenton këmbësorin në aksin Tapizë-Thumanë

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Tapizë – Thumanë. 28-vjeçari me iniciale A.K ka humbur kontrollin e automjetit dhe për pasojë...

8 nxenës pozitiv me Covid, mbyllet plotësisht klasa e 5-të e shkollës në Gjirokastër

Inspektorati Shteteror Shendetesor ne Gjirokaster ka mbyllur klasën e pestë në shkollen 9-vjecare "Avni Rustemi" në Bashkine e Libohoves. Shkak është bërë infektimi e...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga BUJAR LESKAJ Komisioni Europian pub likoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...

Disa zona në Tiranë pa drita/ OSHEE njofton: Dy ditët e ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë

OSHEE ka njoftuar qytetarët se nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve për mirëmbjatjen e kabinave. Sipas njoftimit...
- Advertisement -