- Advertisement -

TAG

Kryeministri Edi Rama

Rama dhe Kurti nënshkrujnë marrëveshjet ndërqeveritare

Kryeministri Edi Rama dhe ai i Kosovës, Albin Kurti nënshkruan marrëveshjet ndërqeveritare. Pas tyre, ministrat me radhë do të nënshkruajnë për marrëveshjet që kanë...

Rama i ndërhyn ministrit të Brendshëm të Kosovës: Hiqeni fare këtë lejen 5-vjeçare, mos ta heqim me votë këtu

Kryeministri Edi Rama iu ka kërkuar dy ministrave të Brendshëm, Bledi Çuçit dhe homologut të këtij të fundit, Xhelal Sveçla që t’i heqin afatin...

Rama: Zbatimi i marrëveshjeve të jetë në krye të axhendës, mos të rrezikojnë që të ngelen në kalendat greke

Kryeministri Edi Rama teksa prezantoi marrëveshjet që pritet të miratohen sot në mbledhjen e përbashkët mes dy qeverive, të Shqipërisë dhe të Kosovës, theksoi...

Rama zbardh bisedën me fermerët brenda Kuvendit (Film)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar videon e plotë të debatit me fermerët në sallën e Kuvendit, ndërsa të tjerët protestonin jashtë godinës. Fermerët i kanë renditur...

Rama mesazh pas ndarjes nga jeta të Huyeda El Saied: Lamtumirë shoqe e vogël

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një mesazh në rrjetet sociale për balerinën shqiptare Huyeda El Saied e cila u nda nga jeta mëngjesin e...

Përparim Rama pas fitores në zgjedhje: Do bashkëpunoj me Tiranën zyrtare për t’i çuar qytetet përpara

Përparim Rama, i cili do të drejtojë Prishtinën për vitet e ardhshme pas fitores në zgjedhjet lokale, deklaron se do të bashkëpunojë gjithashtu me...

“Mund të eleminojmë 5 pika grumbullimi të mbetjeve”, Ademi: Problem dhe fasoneritë

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama ndihmë për problematikën e grumbullimit të mbetjeve inerte në qytetin e Shkodrës. Në takimin...

Konflikti me viktima në Velipojë/ Rama: Të mos përsëriten situata dramatike, plazhet të ndahen me kritere strikte!

Kryeministri Edi Rama, ndërsa foli për pastrimin e mbetjeve në një takim me kryetarët e bashkive dhe prefektët, tha se bizneset duhet të paguajnë...

Ndotja e mjedisit/ Rama takim me krerët e Bashkive dhe prefektët: Kostoja e pastrimit më e lartë se tarifa për qytetarët

Lidhur me pastrimin e territorit në zona bregdetare, kryeministri Edi Rama deklaroi kostoja e pastrimit është më e lartë se tarifa për qytetarët. Në një...

Rama, medalje për maturantët ekselentë: Në familje të varfra kam takuar fëmijë që shkëlqenin në mësime

Kryeministri Edi Rama ka ndarë “Medalje të Artë”, për maturantët ekselentë. Në ceremoninë e organizuar në Kryeministri, Rama kujtoi edhe njëherë vizitat e tij në...

Latest news

Shpërndante drogë në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet 21-vjeçari. Sekuestrohet kanabis dhe kokainë, ja sa i shiste dozat

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve duke arrestuar një 21-vjeçar që shpërndante lëndë narkotike në...

Vijon situata problematike nga reshjet e dëborës në Skrapar, 4 fshatra pa drita prej më shumë se 2 ditësh

Vijon të jetë problematike situata nga reshjet e dëborës në Skrapar. Reshjet e pandërprera gjatë gjithë natës kanë shkaktuar probleme me lëvizjen e automjeteve...

U arrestua për vrasjen e ish deputetit, babai i Marjan Kolës: Të lirohet, nuk ka prova

Këtë të shtunë kanë reaguar familjarët e Marjan Kolës, i cili është arrestuar si bashkëpuntor në vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujkan në Shkodër. Familjarët kërkojnë...

Messi: Ndonjëherë do të doja të kaloja pa u vënë re, me CR7 mbajtëm konkurrencën gjatë

Leo Messi arriti një moment historik të hënën e kaluar që mund të mos e shohim më në historinë e futbollit. Ylli argjentinas mori Topin e Artë...

Armë pa leje dhe municion luftarak në banesë, pranga 28 vjeçarit në Durrës

Një 28 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje. Arrestimi i të riut Silvestër Grillos është bërë...
- Advertisement -