- Advertisement -

TAG

Kryeministri Edi Rama

Vrasja e 8-vjeçarit në Fier, a do kthehet dënimi me vdekje? Rama: Sfida, të zbatojmë ligjin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për krimin makabër të ndodhur në Fier, ku një 8-vjeçar u vra me lopatë nga fqinji i tij dhe...

“Shko në SPAK dhe merr fotokopjen e dëshmisë sime për Toyota Yaris”, Basha-Ramës: Shko në SPAK, merr dëshminë time dhe botoje

Kryedemokrati Lulzim Basha ka sfiduar kryeministrin Edi Rama duke i kërkuar të botojë fashikullin e çështjes së tij për “Toyota Yaris”. Duke iu përgjigjur...

“Nder që kam këtë mbiemër”, Tabaku-Ramës: Tiranën e konsiderove vetëm truall ndërtimi

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, teksa ky i fundit e ironizon duke iu referuar si “balonë tabake”. Nga...

“Tabake dhe tauke”, Rama-Bashës: Dole këtu si balonë pa bisht dhe nxore pisllëk nga goja

Vijojnë ende debatet në Kuvend mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD, Lulzim Basha. Rama është përplasur gjithashtu edhe me deputeten Jorida Tabaku,...

Basha paralajmëron Ramën dhe i kujton John Kennedy-in: Do të ta këndojë populli shqiptar këngën

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka hedhur akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama në foltoren e Kuvendit. “Për uljen e çmimeve. Për taksat. 8...

Replikat për buxhetin 2022/ Rama i përgjigjet Bashës: Shifrat nuk janë opinione

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të kryetarit të PD-së Lulzim Basha për ekonominë dhe statistikat për varfërinë në vend. Rama ka ironizuar...

“Shqipërisë ju shtuan 200 mijë të varfër”, Basha: 113 milionë euro për PPP-të, këmbëngulni ta vendosni në funksion të klientëve të qeverisë

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka mbajtur fjalën e tij në seancën plenare të ditës së sotme, ku po diskutohet për projekt-buxhetin e vitit...

Rama: Ftoj deputetët të na bashkohen pa dallim kur të hapim kantierin e aeroportit të Vlorës

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit ftoi deputetët e Vlorës, të majtë dhe të djathtë që të bashkohen në ditën kur do të...

Rama: Heqim patrullat e Policisë Rrugore, s’ka më kontrolle sy më sy e vesh më vesh

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar heqjen e patrullave të Policisë Rrugore. Nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë, Rama tha se mbrojtja inteligjente e territorit dhe...

Buxheti 2022, Rama: Arritje domethënëse, zerojmë taksat dhe rrisim pagat për disa kategori

Nga foltorja e Kuvendit, kryeministri Edi Rama e ka cilësuar se dëshmi e një arritje domethënëse buxhetin e vitit 2022. Gjatë fjalës së tij kreu...

Latest news

Kriza e refugjatëve në Europë, Papa Françesku mbërrin në Greqi

Papa Françesku mbërriti sot në Greqi. Kreu i Selisë së Shenjtë u prit presidentja e Greqisë Katerina Sakellaropoulou si nga ministri i Jashtëm i...

Drejtuan bashkë festivalin e 11-të, Bujar Kapexhiu: Edi Luarasi do mbetet e paharruar

Edi Luarasi, aktorja e madhe e skenës shqiptare u shua dje për shkak të një sëmundjeje të rëndë, teksa sot do të përcillet në...

U nda nga jeta pas një sëmundje të rëndë, miq e kolegë homazhe për aktoren Edi Luarasi

Aktorja e njohur shqiptare, “Nderi i Kombit” Edi Luarasi është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 81-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë....

Anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, Kim: Vazhdon zbatimi i Reformës në Drejtësi!

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka reaguar pas shortit që u hodh ditën e djeshme në Presidencë për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Këshillit...

Me ndihmën e Katarit, Franca evakuon rreth 330 persona nga Afganistani

Franca ka kryer një fluturim nga Afganistani, duke evakuuar rreth 330 persona nga shteti i kontrolluar nga talebanët, tha Ministria e Jashtme. Autoritetet thanë se...
- Advertisement -