- Advertisement -

TAG

Kryeministri Edi Rama

Rama sulmon opozitën: Ja ku i keni tre ministrat e arsimit të KÇK-së

Kryeministri Edi Rama e ka përdorur prezantimin e programit për arsimin mëngjesin e sotëm për të sulmuar opozitën, teksa u ndal tek tre kandidatët...

“Bëhu pak burrë”, Basha i përgjigjet Ramës: Nuk të bëjnë banditët, por dashuria për vendin

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pasi ky i fundi deklaroi se lideri nuk bëhet dot por të paktën...

Basha pas vizitës në Elbasan: Ne do të garantojmë që Rama të shkojë në shtëpi

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi pas vizitës në Elbasan se partia e tij është e vendosur për të sjellë një të ardhme më...

Pas përplasjeve në Elbasan, Rama shfaqet në Bubq: Vijon puna për rindërtimin

Pas incidenteve të ndodhura përgjatë festimeve për Ditën e Verës, kryeministri Edi Rama është larguar nga Elbasani për t’u shfaqur në Bubq ku ka...

Basha i kthehet Ramës: Provokove qytetin e Elbasanit me miqtë e tu kriminelë, kudo do marrësh të njëjtën përgjigje

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se provokoi qytetin e Elbasanit me miqtë kriminelë. Në një përgjigje pas thirrjes së Ramës...

“Po ti pse s’mban maskë?”/ Rama “harron” të dëbojë ministren Kushi në Elbasan

Pas gjesitit të turpshëm që u bë nga kryeministri Edi Rama ditën e djeshme gjatë nisjes së vaksinimit të mësuesve, ku vetë kreu i...

Pas Bashës, edhe kryeministri në Elbasan për Ditën e Verës, pritet me thirrje: “Rama ik!”

Pas minuta pas kryedemokratit Lulzim Basha, në sheshin e qytetit të Elbasanit ku qytetarë të shumtë janë mbledhur për të kremtuar ditën e verës,...

Enkel Demi: Kur ishim të vegjël Edi Ramën e rrihnim gjithmonë në lagje, tani do të marrë hak

Gazetari Enkel Demi ironizoi figurën e kryeministrit Edi Rama. Duke folur në emisionin “As Pro, as Kundër” në ABC, Demi tha se Rama tashmë...

Kel Demi: Yuri Kim e sheh veten si padrone, Rama e trajton si budallaqe

Gazetari Enkel Demi ka përkufizuar rolin e ambasadores amerikane në Shqipëri, Yuri Kim. Në një lidhje me emisionin “As Pro, as Kundër” në ABC,...

Basha: Shqipëria ka shpenzimet më të larta nga xhepi për shëndetësinë në Europë

Kryedemokrati Lulzim Basha ka publikuar një tjetër dështim sipas tij në kryeministrit Edi Rama në 8 vjet qeverisje. Basha shkruan se Shqipëria ka shpenzimet më...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -