- Advertisement -

TAG

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet

Raporti i Freedom House për Shqipërinë, PDIU: Për shkak të dështimeve të njëpasnjëshme të Edi Ramës

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar lidhur me raportin e fundit të Freedom House “Liria në Botë”, ku Shqipëria ka rënë një pikë më...

Lali Fiku t’i vijë anash PDIU-së

Nga Arben Llalla Që Edi Rama të qëndronte në pushtet edhe katër vjet, në vitin e fundit të mandatit të parë bëri një pakt të...

PDIU, Idrizi në Fier: “Pashallarët e kuq” kundër Çështjes Çame; detyrimi ynë të mbrojmë identitetin kombëtar

Në një takim me anëtarët e Shoqatës Patriotike “Çamëria” dhe PDIU-së në Fier, Kreu i partisë Shpëtim Idrizi u shpreh se shqiptarët e Çamërisë...

PDIU: Zgjatja e koncesionit të Rinasit, akt korruptiv në kurriz të shqiptarëve

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka mbështetur vendimin e Presidentit për kthimin e Ligjit nr.16/2021, i cili ratifikon ndryshimin e marrëveshjes së koncesionit, ndërmjet...

Doda: Marrësheshja jonë me PD vlen që prej 2018, Çështja Çame një ndër pikat kryesore (film)

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU, Mesila Doda, deklaroi se marrësheshja mes Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet dhe Partisë Demokratike  vlen që prej 2018. E ftuar...

Holokausti/ PDIU: Harresa e viktimave të gjenocidit, krim jo vetëm ndaj viktimave, por edhe brezave të ardhshëm

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet, kujton sot Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit, ku ranë viktima të gjenocidit të Gjermanisë naziste gjashtë milionë hebrenj. Përmes...

PDIU: Karrikja bosh e Edi Ramës dje në parlament, një njollë turpi që flet shumë

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për mungesën e kryeministrit Edi Rama në parlament ditën e djeshme gjatë kohës kur Presidentja në detyrë...

PDIU uron gëzuar 28 Nëntorin, ditën e Pavarësisë së shqiptarëve!

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet uron të gjithë shqiptarët në Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë.  Përmes një statusi në Facebook, PDIU uron gëzuar 28 Nëntorin,...

PDIU dënon deklaratat e Vuçiç: “Bashkë nën një flamur” në çdo rast që do të sulmohemi

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet dënon me forcë deklaratat e Presidentit serb Aleksandër Vuçiç, i cili tha se në Kosovë mund të ketë konflikt...

PDIU përshëndet zgjedhjen e Joe Biden në postin e Presidentit të SHBA-së: Një figurë e nderuar dhe e respektuar nga shqiptarët

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar lidhur me rezultatin e zgjedhjeve presidenciale në Amerikë dhe shprehet se fitorja e Joe Biden është një...

Latest news

Qytetarët kundërshtojnë masat Covid, përleshje mes protestuesve dhe policisë në Vienë

Mijëra qytetarë dolën në protesta në Vienë për të kundërshtuar masat anti-Covid. Kjo solli një përplasje mes policisë dhe protestuesve, duke bërë që disa...

21 viktima humbin jetën për shkak të COVID-19, mes tyre edhe një 35 vjeçar, rritet numri i infektimeve të reja

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 21 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, duke e...

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...

“Pas takimit me Edi Ramën…”, Alfred Peza: Refuzova të kandidoj për deputet, nuk është për mua ajo karrige në këtë fazë të jetës

Alfred Peza ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e listës zgjedhore të 25 prillit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, gazetari tregon...
- Advertisement -