Deklaratat e Ramës, reagon PDIU Tiranë: Merru me pëllumbat e Surrelit, në 25 prill Shqipëria fiton duke të lënë ty në shtëpi

0
239

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet, dega Tiranë ka reaguar lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama ku edhe ditën e sotme ka sulmuar kreun e PDIU , Shpëtim Idrizi se dhe sekretaren e përgjithshmne të kësaj parite, znj.Mesila Doda.

Në përgjigje të kryeministrit, PDIU dega Tiranë deklaron se lideri i Surrelit Edvin Rama, njeriu i gjatë në pyll por i shkurtër në shpirt e në mendime, duke ndjerrë se pushteti jot i facebook dhe i Whatsuppit po të mbaron, përgojon gjithdo kundërshtarë dhe bashkëpunëtore.

Lideri i Surrelit Edvin Rama duke komentuar listat e fabrikuara në bodrumin e tij në Surrel ku edhe dielli hyn me pasqyra , ka përmendur sot Kryetarin tonë Z. Shpëtim Idrizi dhe znj. Mesila Doda, njerin si fosil të politikës e për zonjën Doda si Desdemona e të tjera muhabete të dehurish nga pija e nga pushteti ose të tjerash substanca stimuluese që të japin siguri sikur ti je më i forti, më i miri, më i bukuri etj si këto , ndërkohë ne harxhojmë kohën tonë të vyer për të të kthyer përgjigje sepse ti Edvin si një qënie pa gjak Shqiptari, si njeri i gjatë në pyll por i shkurtër në shpirt e në mendime, duke ndjerrë se pushteti jot i facebook dhe i Whatsuppit po të mbaron, përgojon gjithdo kundërshtarë dhe bashkëpunëtore të zellshëm dhe të pasjellshëm si Ditmiri, Leli , Musai, Xhafaj etj, duke i treguar pasiguritë e tua , mankthin tënd të tmerrshëm që po të pret, i vetëm e i pështirosur nga të gjithë, ke mashtruar , bullizuar , anetemuar, kurdoherë dhe këdo që nuk bien pre e pazareve të tua , shantazheve , programeve të tua në 3 D qe edhe Elisa e botës së çudirave do ti refuzoj pas 25 prillit se edhe ajo kupton që koha jote ka përfunduar dhe nuk ke më asnjë alibi kësaj rradhe , kështu që mblidh pëllumbat e mos u hallakat shumë nëpër bodrume pa ajër e pa substance po dëgjo zërin e arsyes dhe tejkalo veten , kupto njëherë e mirë që ishe i dështuar që në nisje dhe ky rrugëtim rrumpallhone që bëre me Shqipërinë e me Shqiptarët përfundon me 25 prill , merru me pëllumbat e Surrelit në jetën e tretë se punët e tjera nuk janë për ty or mik , Shqipëria fiton duke të lënë ty në shtepi në vetmine tënde të madhe, kaq për sot!!